• Odbierz prezent
Potencjalny retest cen złota. Jak kształtują się aktualne notowania tego kruszcu?

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować horyzont czasowy obejmujący ostatnie kilkanaście sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum, które wyznaczone zostało na poziomie cenowym 1992 dolary za uncję.

Początek września przyniósł wyraźne osłabienie na rynku metali szlachetnych. Kurs złota spadł o blisko 100 dolarów w przeciągu pierwszego tygodnia. Dołek ukształtowany został niewiele ponad okrągłą barierą 1900 USD.

Potencjalny retest na złocie - 1

Co z ceną złota?

Podczas czwartkowej sesji notowania wypełniły strefę podażową 1960 dolarów. Jest to poziom oporu, który opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% z całego swingu spadkowego. Aktywność sprzedających pozwoliła na przecenę złota o blisko 25 dolarów.

Piątkowa sesja europejska rozpoczyna się od kontry ze strony kupujących. Kurs złota coraz bardziej zbliża się do granicy 1950 USD. Tworzy to potencjalną możliwość retestu strefy podażowej 1960 dolarów.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk