• Odbierz prezent
ropa naftowa

Choć na rynku ropy naftowej w ostatnim czasie widać było przewagę popytu i kontynuację trendu wzrostowego, to aktualnie sytuacja techniczna nieco się popsuła. Na rynku pojawiły się oznaki słabości popytu, wskazujące na możliwą korektę spadkową.

 

W ostatnich dniach to rynek BRENT był nieco mocniejszy, podczas gdy rynek WTI nie nadążał za jego wzrostami. Na wykresie ropy BRENT widzimy nowy wyższy wierzchołek w impulsie wzrostowym, zachowujący sekwencję charakterystyczną dla trendu. Na rynku WTI analogiczny dołek został jednak utworzony poniżej poprzedniego. Taka dywergencja pomiędzy mocno skorelowanymi rynkami WTI i BRENT wskazuje nam na słabość popytu. W takich warunkach możemy wypatrywać technicznych sygnałów, wskazujących na ruch korekcyjny. Warto odnotować, że na rynku BRENT w ostatnim czasie cena poruszała się w ramach klina zwyżkującego. Ten, w przypadku wybicia jego dolnego ramienia, może zwiastować odwrócenie kierunku ruchu. Sam sygnał płynący z formacji klina nie byłby jeszcze wystarczającym argumentem do gry na spadki z racji kierunku trendu. Wydaje się, że ruch korekcyjny można będzie rozgrywać ewentualnie w przypadku wybicia aktualnych stref wsparcia na rynkach BRENT (73,0) i WTI (67,7). To otworzyłoby przestrzeń do spadków w okolice 70,6 na rynku BRENT i 66,1 na rynku WTI.

 

BRENT – H4

brent

 

WTI – H4

wti


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk