• Odbierz prezent
Posiadacze Bitcoina (BTC) mają powód do zmartwień. Początek tygodnia przynosi spadki na kryptowalutach

Poziom 11000 jest póki co barierą, która zatrzymuje dalsze wzrosty na głównej kryptowalucie – Bitcoinie (BTC). Pozostałe altcoiny również ruszają na południe. Jak wygląda sytuacja na wykresach i gdzie znajdują się kluczowe poziomy transakcyjne?

https://youtu.be/7w_MnnvH9H4

Poniżej 11000 tylko spadki na Bitcoinie

Cena 11000$ ma znaczenie dla Bitcoina. Na wykresie widać reakcję kupujących na ten poziom w postaci dolnych cieni świec pod koniec lipca. Również w sierpniu nastąpił kilkakrotny test poziomu wsparcia w tych okolicach. Za każdym razem popyt dominował. Dopiero mocna świeca spadkowa z 03.09.2020 zdołała go przełamać. Spadki zatrzymały się wówczas w nieprzypadkowym miejscu, bo przy okrągłym poziomie 10000. Ruch powrotny do wybitego oporu wydaje się właśnie dobiegać końca. Dopóki byki nie wybiją 11000, dominuje strona podażowa. Najblizsza reakca wzrostowa może nastąpić w okolicy linii trendu czyli ok. 10400. Gdyby linia trendu oraz wsparcie na 10000 zostały wybite kolejny przystanek to okolice 9000$.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Litecoin testuje lokalny dołek

Kurs Litecoina (LTC.V) po kilku świecach dziennych z dolnymi cieniami odrzucił poziom wsparcia przy 46$ i wykonał korektę wzrostową do okolic 51$. Tam nastąpiła aktywacja podaży, która sprowadziła kurs w ciągu kilku dni znów w okolicę niedawnych dołków. Jeśłi poziom nie zostanie wybroniony, dalsza przecena może potrwać do okolic 40$.

 Wykres 2. Kurs Litecoin (LTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs Litecoin (LTC.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Ripple również z tendencją spadkową

Kurs Ripple (XRP.V) również idzie w ślady głównych kryptowalut i zalicza kurs na południe. Na przeszkodzie dalszym spadkom może stanąć linia trendu wzrostowego i poziom wsparcia 0.233 testowany na początku września. Jest to jednocześnie zniesienie 61.% Fibo ruchu wzrostowego trwającego od czerwca 2020. Po przebiciu tych poziomów możliwy jest test kolejnych wsparć przy 0.21.

 Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk