• Odbierz prezent
KNF logo notowania

Jak wiadomo, raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o spółkach notowanych na rynku regulowanym. Brak przedstawienia raportów często jest pierwszą oznaką, że spółka ma poważny problem z własną działalnością.

Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego skierowano do GPW w Warszawie żądanie zawieszenia obrotu akcjami trzech spółek.
Pierwsza spółka INDATA SA to holding spółek informatycznych. Usługi oparte są w obszarze doradztwa IT. Druga spółka CHEMOSERVIS-DWORY SA działa w obszarze usług przemysłowych w branży chemicznej, petrochemicznej, energetycznej i elektrycznej. Notowania obydwu spółek zostały zawieszone z powodu nieprzekazania przez spółki do publicznej wiadomości raportów rocznych za rok obrotowy 2017 w określonym terminie.
Trzecią spółką jest KORPORACJA BUDOWLANA DOM SA od 16 lat realizująca wielorodzinne projekty mieszkaniowe. Notowania tej spółki zostały zwieszone z powodu braku sporządzenia sprawozdania niezależnego biegłego rewidenta z badania sprawozdań finansowych za rok 2017.

Po części warto się cieszyć z faktu, że KNF rzeczywiście działa i kontroluje to, co jest w obszarze kompetencji urzędu. Z drugiej strony świadomość, że spółki dopuszczają się takich zaniedbań, może kształtować negatywny wygląd sektora inwestycyjnego.


Szymon Maj

Działacz społeczny, autor. Zwolennik analizy fundamentalnej, przy jednoczesnej obserwacji wartości wolumenu. Po godzinach baczny obserwator społecznego aspektu giełdy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk