• Odbierz prezent
Portfel MyEtherWallet pozwala na wypłatę franków i euro bez weryfikacji KYC

Najpopularniejszy portfel webowy dla Ethereum (ETH), MyEtherWallet, wprowadził we współpracy ze szwajcarskim kantorem kryptowalut Bity możliwość wypłaty posiadanych środków w walutach fiducjarnych. Co szczególnie istotne, opcja ta dostępna jest dla użytkowników z całego świata bez konieczności weryfikowania tożsamości (KYC).

 

Usługa wypłaty w walutach fiducjarnych została wprowadzona w odświeżonej wersji przeglądarkowego portfela MyEtherWallet v5, dzięki integracji z platformą firmy Bity, będącą szwajcarskim kantorem walut cyfrowych i operatorem bitomatów.

Funkcja „Exit to Fiat” pozwala na na wypłatę środków w bitcoinie (BTC) lub Ethereum (ETH) do maksymalnej wartości 5000 franków szwajcarskich (CHF), co odpowiada ok. 5 tys. dolarów. Kryptowaluty można zamienić zarówno na franki, jak i euro.

Do wykonania transakcji z wypłatą środków w walutach fiducjarnych nie jest wymagana weryfikacja tożsamości, konieczny jest natomiast numer telefonu, na który wysłany zostanie kod autoryzacyjny. Po dokonaniu autoryzacji, należy podać nr konta bankowego, na które zostaną przesłane środki.

Exit to Fiat jest dostępne dla użytkowników z całego świata, bez jakichkolwiek ograniczeń geograficznych.

 

Funkcja prostej i niewymagającej pełnej weryfikacji tożsamości wymiany kryptowalut na waluty fiducjarne z ich jednoczesna wypłatą na konto bankowe jest coraz mniej powszechna wśród giełd i kantorów kryptowalut, które znajdują się pod coraz większym naciskiem regionalnych organów regulacyjnych.

 

MyEtherWallet jest najpopularniejszym portfelem dla Ethereum, dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej. W niedawno odświeżonej wersji v5 oferuje nową szatę graficzną, a także integrację m.in. z kantorem Changelly, a także zdecentralizowaną giełdą tokenów Kyber Network.

Czytaj także: Atak hakerski na portfel MyEtherWallet - skradziono ETH za ponad 150 tys. USD

W dniu 24 kwietnia miał miejsce atak hakerski na portfel przeglądarkowy MyEtherWallet. Wielu użytkowników straciło swoje środki.   Użytkownicy MyEtherWallet (MEW) – aplikacji web do przechowywania i wysyłania ethereum i opartych na ETH tokenów, doświadczyli we wtorek 24 kwietnia ataku hakerskiego.. Czytaj
Atak hakerski na portfel MyEtherWallet - skradziono ETH za ponad 150 tys. USD

 

Notowania: ETHEREUM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk