• Odbierz prezent
Portfel MetaMask wysyła adresy użytkowników odwiedzanym stronom internetowym

MetaMask, jedna z najpopularniejszych wtyczek do przeglądarek internetowych obsługująca sieć Ethereum, wg ostatnich doniesień udostępnia adres publiczny portfeli ETH swoich użytkowników odwiedzanym stronom internetowym. Problem występuje przy domyślnych ustawieniach aplikacji i został opisany na portalu GitHub przez jednego z użytkowników MetaMask.

 

Zgodnie z opisem problemu na portalu GitHub, aktualna wersja portfela MetaMask wysyła adresy publiczne Ethereum swoich użytkowników odwiedzanym przez nich witrynom internetowym, a także wtyczkom łączącym je z portalami społecznościowymi (m.in. „Lubię to” Facebooka). W skrajnych przypadkach prowadzić to do identyfikacji użytkowników portfeli przez administratorów witryn internetowych i samo w sobie jest poważnym zagrożeniem dla prywatności. Nie ozacza to jednak, że portfel MetaMask ma problemy z bezpieczeństwem szyfrowanych kluczy prywatnych. Developer Dan Miller, komentując opis problemu, przyznał jednak, że problem ten można wyeliminować włączając tryb prywatny w portfelu, który jednak nie jest domyślnym. Dan Finlay z zespołu ConsenSys, współtworzący MetaMask, przyznał że przy najbliższej aktualizacji wtyczki tryb prywatny będzie ustawiony jako domyślny.

MetaMask jest wiodącą wtyczką do przeglądarek internetowych Opera, Brave, Chrome i Firefox, pełniąca funkcję portfela ETH, tokenów Ethereum i zdecentralizowanych aplikacji, wspierana m.in. przez ConsenSys. W grudniu zeszłego roku w sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja mobilna podszywająca się pod portfel MetaMask. MetaMask wciąż nie posiada aplikacji mobilnej, jest jednak zintegrowany z mobilną wersją przeglądarki Opera.

URL Artykułu

 

Notowania: ETHEREUM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk