• Odbierz prezent
Portfel kryptowalutowy SecuX W20

Bezpieczeństwo jest jednym z największym zmartwień dla nowicjuszy w świecie kryptowalut. Gdy aktywa cyfrowe zyskują rozgłos i popularność, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym aktywom, pomimo nasilenia ataków hakerskich i oszustw phishingowych. Obecnie portfele, zaprojektowane szczególnie w tym celu, posiadają odpowiednie cechy i zapewniają bezpieczeństwo. Podczas gdy znane marki, takie jak Ledger i Trezor pozostają liderami w branży produkcji portfeli kryptowalutowych, SecuX zaczyna zdobywać udział w rynku ze swą własną nową aplikacją portfela.

 

SecuX Wallet W20 – najważniejsze cechy:

  • Dual connectivity (Bluetooth i USB)
  • 2,8-calowy ekran dotykowy
  • Certyfikowany Infineon CC EAL5+ Secure Element
  • Kompatybilność między platformami
  • Rozszerzalne konta
  • Wsparcie wszystkich tokenów Ethereum ERC-20
  • Długa wytrzymałość baterii.

 

Przegląd - SecuX i portfel W20 

SecuX jest spółką blockchainową z siedzibą w Tajwanie. Firma dokonała kilku znaczących ruchów w branży kryptowalut, a w ostatnim czasie uruchomiła dwa flagowe warianty portfela – W20 i V20. Oprócz istotnych funkcjonalności, V20 ma zaokrąglony kształt z dodatkowymi cechami wysokiej jakości, podczas gdy W20 okazuje się ulubionym wyborem konsumentów. W tym przeglądzie przyjrzymy się portfelom, aby sprawdzić, co oferują i jak wypadają na tle takich gigantów branży, jak Ledger i Trezor.

 

Opakowanie i rozpakowywanie

Pod względem opakowania SecuX może obecnie mieć przewagę nad gigantami z branży. Portfel przychodzi w solidnym pudełku, które wysuwa się z eleganckiego etui o matowym wykończeniu.

Kiedy podniesiesz pokrywę, zobaczysz W20 z jego 2,8-calowym ekranem, dobrze ułożony w piankowych wkładkach. W pudełku powinieneś znaleźć także instrukcję obsługi, kabel micro USB, etui z mikrofibry i dwa arkusze, na których możesz napisać swoją frazę odzyskiwania składającą się z 24 słów.

 

Sprzęt

W20 ma interesującą obudowę wykonaną z plastiku, która jest bardzo lekka. Jednocześnie może się wydawać nieco krucha i niskobudżetowa. To nie problem.

Gdy włączysz portfel, 2,8-calowy ekran dotykowy zaświeci się i zostaniesz poproszony o wprowadzenie PIN. Sam ekran nie jest najlepszy pod względem estetyki, ale jego rozmiar pobija takie opcje portfela, jak KeepKey i inne modele z niższej półki.

 

Konfiguracja i instalacja

Po wprowadzeniu PIN, portfel SecuX poprosi Cię o nadanie nazwy swemu urządzeniu. Czułość ekranu dotykowego i wewnętrzna klawiatura QWERTY zapewnia łatwe pisanie, a odpowiednie i bezstresowe doświadczenie jest także zapewnione bez potrzeby podłączenia laptopa lub komputera.

Gdy szczegóły zostały wprowadzone, możesz skonfigurować urządzenie albo jako nowe albo przywrócić już istniejący portfel. Całkiem standardowa obsługa. Jeśli to jest nowy portfel, otrzymasz 24-wyrazową frazę odzyskiwania. Skopiuj frazę na dostarczone arkusze odzyskiwania. Następnie zostaniesz poproszony, aby potwierdzić ją na swym urządzeniu.

Na tym etapie SecuX daje opcję wielokrotnego wyboru. To jest naprawdę jedna z najlepszych cech. Nikt nie chce spędzać dużo czasu wpisując 24 słowa tylko dla potwierdzenia, więc cecha wielokrotnego wyboru, która pozwoli Ci szybko kliknąć poprawne słowa, jest prawdziwym zbawieniem. Następnie portfel zainicjuje produkt oraz przechowywanie prywatnych kluczy i frazy odzyskiwania w swoim certyfikowanym chipie Security Element z poziomem bezpieczeństwa CC EAL5+.

 

Oprogramowanie

SecuX W20 zawiera oprogramowanie połączone z internetem dla urządzeń mobilnych i desktopowych. Zwróć uwagę, że będziesz potrzebował oficjalnej aplikacji, jeśli nie jesteś użytkownikiem iOS.

Jeśli łączysz portfel ze swoim laptopem lub komputerem stacjonarnym, możesz to zrobić poprzez USB lub Bluetooth i przejść do adresu URL w przeglądarce. Zwróć uwagę, że oprogramowanie połączone z internetem działa tylko w Chrome, Operze i Brave. Funkcjonalność Bluetooth jest całkiem solidna, a SecuX oferuje najnowszą opcję Bluetooth 5.0 Low Energy.

Użytkownicy urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów, powinni najpierw ściągnąć oficjalną aplikację, upewnić się, że włączyli Bluetooth zarówno dla portfela, jak i urządzenia mobilnego, a następnie postępować zgodnie z instrukcją, aby je sparować. Użytkownicy Androida też mogą przejść do adresu URL z przeglądarek Chrome, Opery i Brave bez konieczności ściągania dodatkowych aplikacji.

 

Cechy konta

Najbardziej charakterystyczna jest cecha rozszerzalnego konta. Portfele SecuX wallets pozwalają zarządzać i dodać nawet do 500 kont, z których każde może być spersonalizowane w oparciu o Twoje preferencje, a wszystko to w jednym urządzeniu. To jest niebywałe, nawet w przypadku dużych marek, takich jak Ledger i Trezor.

 

Bezpieczeństwo

SecuX W20 zawiera chip Infineon SLE Solid Flash CC EAL5+ Secure Element, który przechowuje utworzone PIN-y i klucze prywatne.

Według producentów, jest to infrastruktura bezpieczeństwa najwyższego standardu, którą można spotkać nawet w najbardziej zaawansowanych systemach bankowych. Portfel zapewnia system o zerowym prawdopodobieństwie wycieku Twoich transakcji dzięki swemu chipowi o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

 

Obsługiwane waluty

SecuX W20 obsługuje wszystkie główne kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, DASH, BNB, DOGE, XLM i więcej. Możesz mieć także obsługę wszystkich dostępnych natywnych tokenów ERC-20, takich jak USDT, USDC, LINK, UNI, VEN itp.

W partnerstwie z Coinify, portfel pozwala również nabywać kryptowaluty, w tym BTC, BCH, ETH, USDT i XLM bezpośrednio poprzez swój interfejs.

 

Bateria

Portfel zawiera litowo-polimerową baterię o pojemności 600mAh, która ładuje się około dwóch godzin, wystarcza do około 7 godzin w trakcie normalnego użytkowania i ponad 6 miesięcy w trybie storage.

 

Podsumowanie

Trzeba powiedzieć uczciwie, że SecuX wallet ewidentnie robi wielki krok. Ma swoje niedociągnięcia i obszary do poprawy, ale z pewnością wytrzyma konkurencję gigantów z branży. Dzięki takich cechom, jak dodatkowe oprogramowanie i bezpieczeństwo, otrzymasz optymalny stosunek jakości do ceny.

FXMAG kryptowaluty portfel kryptowalutowy secux w20 secux, portfel kryptowalutowy, w20, secux w20, blockchain, kryptowaluty, jak przechowywać kryptowaluty, secux opinie, secux w20 opinie, w20 portfel, secux portfel, bitcoin, secux wallet, w20 wallet, portfel sprzętowy, kryptowaluty bezpieczeństwo, portfele kryptowalutowe opinie, bitcoin, ethereum, ledger, trezor, portfel kryptowalut, portfel bitcoin, jaki portfel do krypto, jaki portfel kryptowalut wybrać 1

Autor: Tanvir Zafar


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk