• Sklep
  • Odbierz prezent
Portal CoinMarketCap będzie walczył z fałszowaniem wolumenu na giełdach kryptowalut

Najpopularniejszy serwis agregujący dane z rynku kryptowalut, jakim jest portal CoinMarketCap, poinformował w poniedziałek 25 marca o planach zmiany sposobu tworzenia rankingów giełd kryptowalut. Decyzja portalu to pokłosie ostatnich doniesień o fałszowaniu wolumenu transakcyjnego przez giełdy na potężną skalę.

 

Czytaj także: Prawie 90% wolumenu jest fałszywa, a trzy czwarte giełd kryptowalut manipuluje płynnością

Mimo tego, że wciąż znajdujący się w fazie początkowego rozwoju rynek kryptowalut nie może aktualnie pochwalić się istotną głębokością i płynnością, to wg raportu opublikowanego przez serwis analityczny The Tie niemal 90% wolumenu pochodzącego z czołowych giełd kryptowalut może być fałszywa. Oznacz.. Czytaj
Prawie 90% wolumenu jest fałszywa, a trzy czwarte giełd kryptowalut manipuluje płynnością

CoinMarketCap poinformował na swoim Twitterze o rozpoczęciu prac nad zmianą sposobu tworzenia rankingu giełd kryptowalut, który w obecnej formie publikowany jest wyłącznie na podstawie dobowych wolumenów handlowych, deklarowanych przez same giełdy. Wg ostatnich raportów, opublikowanych przez The Tie, Bitwise, czy wcześniej Blockchain Transparency Institute, przytłaczająca część wolumenu handlowego na czołowych giełdach może być fałszywa, co sprawia, że dane publikowane przez CoinMarketCap również są mało rzetelne i mogą wprowadzać użytkowników w błąd. Portal planuje wprowadzenie dodatkowych kryteriów, poza samym wolumenem handlowym, które będą brane pod uwagę przy tworzeniu rankingów popularności giełd kryptowalut.

Jest to o tyle dobra informacja, że masowe fałszowanie wolumenu (wash trading) na giełdach ma na celu m.in. uzyskanie wysokiej pozycji na CoinMarketCap, który jest dla sporej części uczestników rynku głównym, jeśli nie jedynym źródłem danych.

 

CoinMarketCap jest bez wątpienia wiodącym portalem agregującym informacje m.in. o kapitalizacji projektów i aktywności giełd walut cyfrowych. Aktualnie witryna jest szóstą stroną pod względem liczby odwiedzin ze wszystkich portali z branży finansowej.

Czytaj także: CoinMarketCap wprowadza dane analizy fundamentalnej kryptowalut i tokenów

Najpopularniejszy agregator notowań rynku kryptowalut, jakim bezapelacyjnie jest witryna CoinMarketCap, wprowadził nową funkcję o nazwie Fundamental Crypto Asset Score (FCAS), która zapewnia podstawową analizę fundamentalną projektów kryptowalutowych i określa ich kondycję rynkową za pomocą ratingu.. Czytaj
CoinMarketCap wprowadza dane analizy fundamentalnej kryptowalut i tokenów

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk