• Odbierz prezent
Porozumienie pomiędzy USA a Chinami coraz bliżej? Notowania giełdowe

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się od neutralnych poziomów. Historyczne rekordy na indeksach poprawiane są głównie dzięki wierze w podpisanie umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami.

Skoro Donald Trump ogłosił we wtorek,

że „jesteśmy już w końcowej fazie bardzo ważnej umowy” to trudno dziwić się amerykańskim inwestorom, którzy wciąż wierzą w kontynuację rynku byka. Kluczową datą dla porozumienia będzie dzień 15 grudnia. Wtedy to Stany Zjednoczone planują wprowadzenie 15% ceł na kolejne towary chińskie (tym razem warte 160 miliardów dolarów). Jeśli do tego dnia nie zostanie podpisana wstępna umowa, sytuacja na giełdach może się mocno skomplikować przed zakończeniem roku.

Środowa sesja na GPW wygląda mniej optymistycznie niż na zachodnich parkietach.

Większość europejskich indeksów notuje wzrosty (DAX +0,36%, FTSE 100 +0,53%, IBEX 35 +0,46%), kiedy to w Warszawie główne indeksy zniżkują (WIG -0,47%, WIG 20 -0,63%). Głównym hamulcowym indeksu największych spółek jest Orange (-3,62%). Spółka wyłamuje się dziś z krótkoterminowego trendu wzrostowego rozpoczętego na początku października. Jeśli zamknięcie będzie poniżej 6,50, może to oznaczać komplikacje dla byków. Spadają również papiery mBanku (-2,26%) oraz PGE (-2,10%). Najmocniej rośnie Alior (1,53%) oraz CCC (-1,18%). Na szerokim rynku warto zwrócić dziś uwagę na Forte (+5,14%). Spółka poinformowała na konferencji wynikowej o dobrej dynamice nowych zamówień, poprawie marżowości oraz lepszym otoczeniu działalności spółki.

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk