• Odbierz prezent
Poranne notowania walutowe (USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN, EUR/PLN) - polski złoty nadal pod presją podaży

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara (test 1,17 na EUR/USD) oraz dalsze podtrzymanie presji na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,6594 PLN za euro, 3,9796 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2151 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4594 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.591% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny handlu na rynku PLN przyniosły dalsze podtrzymanie podaży

W przypadku EUR/PLN widoczne są jednak również ruchy przeciwstawne, co sugeruje iż podjęta zostanie próba cofnięcia się w okolice 4,63 PLN. Pomaga na pewno sygnał o przyspieszeniu programu szczepień. W ciągu 2 tyg powinniśmy również poznać finał tematu frankowego dla sektora bankowego. Ciąży oczywiście mocniejszy dolar, gdzie inwestorzy dyskontują masowy program szczepień w USA i perspektywy wzrostu wspierane działaniami stymulacyjnymi administracji.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie inflacji CPI dla Polski za marzec. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 2,9% r/r. Później otrzymamy zbiorcze dane dla Strefy Euro, gdzie HICP szacowane jest na 1,3% r/r.

Z rynkowego punktu widzenia presja na PLN jest utrzymana (nowe maksima na USD/PLN, najwyżej od lipca 2020r.)

Z drugiej strony wydaje się iż ewentualne cofnięcie kursu EUR/PLN do 4,63 PLN odebrane może zostać jako nieudana próba wybicia wyżej.

 

Nota prawna


Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk