• Odbierz prezent
Poranna kawa. Ile dolarów USD kosztować będzie ten surowiec?

Szeroka strefa koloru żółtego, opisywana w poprzedniej analizie 46050, ponownie dała o sobie znać.

Wiadomości rynkowe z mBank

Notowania kawy przez kilka dni znajdowały się poniżej wartości 1 USD, co rodziło niepewność, czy i kiedy wsparcie się wybroni.

Pierwszy poważny zryw popytu miał miejsce z końcem czerwca, ale białe świece zatrzymały się na trendowym ograniczeniu FE100. Spadki poniżej 100 centów nie napawały optymizmem, choć wskaźniki pod wykresem skierowane były już na północ.

Dopiero bieżące wzrosty jednoznacznie sugerują, że dotychczasowy trend spadkowy uległ załamaniu.

Pierwszą poważną przeszkodą dla posiadaczy długich pozycji będzie cena 1.13 dolarów. Ta zielona strefa już nie raz zatrzymała wzrostowe impulsy, tworząc korekty. Wskaźnik RSI już prawie dotarł do strefy wykupienia, co może sugerować, że przełamanie 113 centów nie będzie takie proste. W takim przypadku przecena Kawy ma dwa wsparcia. Pierwszy z nich to 105 centów, ale ważniejsza wydaje się być równa cena 1 USD.

Ponieważ w ostatnich latach notowania Coffee poruszały się w szerokim zakresie ruchu bocznego, to ilość punktów odniesienia, które mogą zostać wykorzystane przez obie strony transakcji, jest znacząca. Daje to możliwość tworzenia wielu scenariuszy transakcyjnych, jednak aktualnie te zakładające wzrosty mają pierwszeństwo. Przynajmniej tak długo, jak wartość tego towaru pozostanie powyżej żółtej strefy wsparcia.

W dalszej przyszłości jako opór można wskazać ceny 125 centów i 133 centy.

Poranna Kawa.  - 1

Notowania kawy.

Notowania: KAWA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/KC1!/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk