• Odbierz prezent
Dolar USD zachowuje niską zmienność w stosunku do pozostałych walut G10. Spokojny dryf na rynkach finansowych

Piątek zaczyna się spokojnym dryfem na rynkach finansowych w oczekiwaniu ważniejszych wydarzeń w kolejnych godzinach (sprzedaż detaliczna z USA), dniach (FOMC) i tygodniach (szczyt G20). Dolar nowozelandzki NZD traci w reakcji na nieoczekiwany spadek PMI. Ceny ropy naftowej są nieco wyżej z kiełkującym konfliktem na linii USA-Iran w tle.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs dolara USD zachowuje niską zmienność względem pozostałych walut G10, czekając na świeże sygnały z danych i/lub z polityki monetarnej. Kurs euro do dolara EUR/USD na 1,1270 nie odbiega poziomami od czwartkowego popołudnia; Kurs dolara do jena USD/JPY stanął przy 108,30.
  • Słaby jest dolar nowozelandzki NZD na 0,6530. Zwykle nieskupiający uwagi PMI dla przemysłu z Nowej Zelandii tąpnął w maju do 50,2 z 52,7 w kwietniu. Jest to najniższy odczyt od grudnia 2012 r. Reakcja wydaje się jednak przesadna, gdyż jest mało realne, aby odczyt wpłynął na zmianę nastawienia RBNZ.

Poranek na rynkach: 14 VI 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Uwaga przeniosła się na rynek ropy naftowej, gdzie wczoraj przejściowo notowane były wzrosty WTI o 4,7 proc. Wczoraj dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a podejrzenia zostały rzucone na Iran – przynajmniej tak uważa rząd USA. Teheran odrzuca oskarżenia. Dziś WTI rośnie o 0,5 proc. do 52,5 USD/b.
  • Trzeci dzień trwają wzrosty cen złota. Dziś na 1346,5 USD cena uncji jest już tylko o 1,5 USD od ustanowienia nowego 14-mies. szczytu.
  • Rynek akcji w Azji oscyluje wokół poziomów odniesienia w oczekiwaniu na nowe informacje, m.in. chińskie dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Shanghai Composite spada o 0,5 proc., ale japoński Nikkei225 zyskuje 0,3 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk