• Odbierz prezent
Popraw swój trading! 7 narzędzi analizy technicznej. TMS Brokers

Analiza techniczna budzi kontrowersje – dla jednych to nauka, dla innych sztuka. Nie jest metodą, która nie posiada wad, jednak za jej pomocą możemy zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu na rynku. Zapisz się na bezpłatny webinar od TMS Brokers i zweryfikuj gotowe metody w praktyce.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Analiza techniczna polega na weryfikowaniu prawidłowości zmian cen konkretnych aktywów, a ponadto wskazuje siłę lub słabość kupujących i sprzedających na rynku. Analitycy techniczni uważają, że wykres cenowy obrazuje całość informacji o rynku, z uwzględnieniem wszystkich czynników, także tych fundamentalnych. Analiza techniczna w swoim repertuarze posiada wiele narzędzi: od prostych formacji cenowych do bardziej skomplikowanych wskaźników. Wszystkie mają jednak jeden cel: pomóc przewidzieć przyszły ruch cen.

AT bada prawidłowości występujące na rynku, opierając się o analizę formacji wykresów cen. W tym podejściu technicy używają narzędzi do rysowania, takich jak linie trendu i poziomy Fibonacciego, aby zidentyfikować klasyczne formacje cenowe (np. trójkąty symetryczne, czy formacje konsolidacji).

Założenia analizy technicznej opierają się na zasadzie, że rynek dyskontuje wszystko, czyli efektywnie wycenia wszelkie czynniki fundamentalne, psychologiczne oraz geopolityczne. Na specjalnie przygotowanym webinarze TMS Brokers eksperci pokażą, co to w rzeczywistości oznacza i jak to wykorzystać w procesie podejmowania decyzji.

BUTTON: ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR!

Webinar kompleksowo wyjaśni też uczestnikom istotę zasady nr 2 analizy technicznej, która brzmi: „ceny podlegają trendom”. Podczas szkolenia eksperci opowiedzą też dlaczego lepiej inwestować zgodnie z panującą tendencją i w jaki sposób wyszukiwać optymalne poziomy do zawierania pozycji. Poinstruują również co zrobić, by skutecznie znajdować miejsca, gdzie z dużym prawdopodobieństwem zakończy się korekta.

Szkolenie online rozwinie również temat trzeciego założenia AT: „historia się powtarza”. Eksperci TMS opowiedzą o klasycznych reakcjach inwestorów na potencjalne zyski lub straty i omówią formacje cenowe, które na skutek tych zachowań często się powtarzają.

Podczas webinaru eksperci pokażą w jaki sposób łączyć poznane narzędzia, by uprościć cały proces decyzyjny i zwiększyć prawdopodobieństwo Twojego sukcesu w tradingu. Nie zwlekaj, zapisz się na darmowy webinar! Szkolenie zaczyna się 26 marca o 18:00!

Webinar poprowadzi Łukasz Zembik ekspert TMS Brokers, autor projektu Live Trading. Certyfikowany dealer Rynków Finansowych ACI/WIB Polska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych sygnałów analizy technicznej, pobierz darmowy ebook – 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk