• Odbierz prezent
Ponad pół miliarda euro kary dla MasterCard!

Właściciel kart płatniczych i kredytowych Maestro, MasterCard został obciążony karą bagatela 570 milionów euro za zawyżanie opłat. Postępowanie Komisji Europejskiej w tej sprawie trwało już od 2013 roku.

Powód podany przez Brukselę to zawyżone opłaty. Według Komisji Europejskiej MasterCard uniemożliwiał dostęp do lepszych warunków Banków w różnych państwach UE. Komisarz ds. konkurencji Margarethe Westager wyjaśnia, że wspomniany dostawca kart kredytowych złamał ewidentnie przepisy antymonopolowe. Stosował praktyki podnoszenia kosztów transakcji klientów MasterCard.

MasterCard w swoim komunikacie poinformował, że godzi się na nałożoną karę przez Komisję Europejską. Dzięki temu została ona zmniejszona o 10%.

Notowania: Mastercard Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MA/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk