• Odbierz prezent
Ponad miliard złotych straty każdego roku - GetBack wreszcie opublikował roczne sprawozdania finansowe

Osławiona spółka zarządzająca wierzytelnościami GetBack w czwartek 7 listopada opublikowała długo oczekiwane, zaległe sprawozdania finansowe za 2017 i 2018 r. zatwierdzone przez audytorów. Mimo, że oficjalny raport za zeszły rok wskazuje na niższą stratę niż wykazano we wstępnych jednostkowych wynikach opublikowanych w maju, to wyniki za 2017 r. okazały się znacznie gorsze, niż wcześniej raportowano. Zgodnie z zatwierdzonym w czerwcu przez sąd postępowaniem układowym, GetBack nie ogłasza upadłości i dąży do systematycznego spłacania zobowiązania wobec wierzycieli.

 

Jak wynika z zatwierdzonego przez audytora sprawozdania finansowego, GetBack w 2018 r. poniósł stratę w wysokości 1,1 mld złotych netto oraz 343,6 mln ujemnych przychodów, co jest rezultatem lepszym niż tym zaprezentowany w maju, w ramach wstępnego jednostkowego raportu finansowego (wskazywał on na 1,6 mld złotych straty netto oraz ujemne przychody w wysokości 730 mln złotych.

 

Znacznie gorsze okazały się natomiast oficjalne przekształcone wyniki finansowe za 2017 r. GetBack dwa lata temu poniósł bowiem stratę w wysokości 1,8 mld złotych netto (nie zaś 1,3 mld PLN, jak raportowano wcześniej), a także odnotował 945 mln ujemnych przychodów (zamiast 478,6 mln PLN raportowanych wcześniej).

 

Debiutująca na warszawskim parkiecie w lipcu 2017 r. spółka windykacyjna GetBack została przez GPW (na wniosek KNF) zawieszona ponad rok temu, 16 kwietnia 2018 r. na kursie 3,7500 PLN po słynnej już fałszywej informacji o negocjacjach prowadzonych z PKO BP i PFR. Spółka była emitentem obligacji korporacyjnych, których niespłacalność doprowadziła do strat poniesionych przez obligatariuszy szacowanych na ponad 2,5 mld złotych. Afera GetBack określana jest największą aferą finansową od czasów upadku Amber Gold.

Jednym z głównych powodów utrzymywania zawieszenia notowań GetBack na GPW był właśnie brak publikacji raportów finansowych za 2017 i 2019 r. z podpisem audytora. W obecnej sytuacji spółki trudno jednak liczyć na odwieszenie notowań GetBack w najbliższym czasie.

Czytaj także: GetBack w restrukturyzacji z miliardowymi stratami za 2018 r.

Osławiona, znajdująca się obecnie w stanie restrukturyzacji spółka windykacyjna GetBack w czwartek 16 maja opublikowała wstępne jednostkowe sprawozdanie finansowe za zeszły rok. Zgodnie z przewidywaniami, strata netto poniesiona w 2018 r. przez GetBack jest znaczna i przekracza 1,5 mld złotych, co r.. Czytaj
GetBack w restrukturyzacji z miliardowymi stratami za 2018 r.

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk