• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Ten Square Games debiut GPW spółka

Spółka Ten Square Games swój dzisiejszy debiut może uważać za udany. W trakcie sesji cena akcji osiągnęła ponad 30% wzrostu.

 

Dzisiejszy debiutant na GPW  – spółka gamingowa Ten Square Games znana jest z gier o tematyce wędkarskiej. Spółka może pochwalić się naprawdę udanym debiutem. Cena akcji spółki na otwarciu wzrosła o 13,48% w stosunku do ceny emisyjnej wynoszącej 46 zł. W trakcie sesji po niewielkiej realizacji zysków w okolicach 52 zł, cena akcji około godziny 12 zaczęła ponownie rosnąć, osiągając nowe szczyty. Po godzinie 16.30 cena akcji osiągnęła nawet 61 zł. Stanowi to wzrost o ponad 32%. W ciągu dzisiejszej sesji inwestorzy, którzy nabyli akcje spółki w ramach IPO mogą cieszyć się zarobkiem 15 zł na każdej akcji.

Mimo dużego wzrostu ceny akcji na debiucie, nie doszło do szybkiej realizacji zysków. Inwestorzy na dzisiejszej sesji chętnie kupowali akcje Ten Square Games ze względu na potecjał tej spółki także w dłuższym terminie. Obecnie największym hitem spółki jest gra „Fishing Clash” wydana w październiku 2017 r. W kwietniu 2018 r. przychody z tej gry wyniosły 4,7 mln zł.

Ten Square Games od 2016 r. wypłaca dywidendę, co jest rzadkością wśród spółek z branży gier. Wprawdzie dywidenda za 2017 r. została już przydzielona dotychczasowym akcjonariuszom, jednak nowi akcjonariusze mogą na nią liczyć od przyszłego roku. Zarząd spółki planuje przeznaczać na dywidendę do 75% skonsolidowanego zysku netto, począwszy od zysku za 2018 r.

 

FXMAG akcje ponad 30% wzrostu – cena akcji na debiucie ten square games osiągnęła nowe szczyty gpw spółki gamingowe ten square games debiut 1

Wykres Ten Square Games - interwał 2 min

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk