• Odbierz prezent
Ponad 200 tysięcy przyłbic ochronnych przekazanych przez firmy z branży polskim placówkom medycznym!

Pomoc ze strony firm zrzeszonych w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych trwa. Zgodnie ze złożonymi deklaracjami firmy z branży wyprodukowały i dostarczyły nieodpłatnie do polskich placówek medycznych ponad 210 tysięcy sztuk przyłbic ochronnych.

Jednocześnie przetwórcy tworzyw apelują: Nie śmieć plastikiem! Odpady muszą trafiać wyłącznie do pojemników dla nich przeznaczonych.

Akcja produkcji przyłbic ochronnych dla polskiej medycyny trwa kolejny tydzień. Kolejne szpitale i inne jednostki medyczne otrzymują ten asortyment nieodpłatnie. Nowe wysyłki objęły takie miasta, jak Sanok, Słupsk, Zabrze, Zakopane, Opole, Racibórz, Świnoujście, Sandomierz czy Olsztyn. Trafiają one do szpitali, w tym jednoimiennych, przychodni, hospicjów czy domów pomocy.

- Dbałość o bezpieczeństwo służb medycznych to sprawa priorytetowa – to medycy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią i cieszymy się, że możemy ich wspomóc wyrobami z tworzyw sztucznych, które po raz kolejny udowadniają swoją przydatność w obecnej sytuacji panującej pandemii. Jednocześnie po raz kolejny, jako przetwórcy tworzyw apelujemy: nie śmieć plastikiem! Odpady muszą trafiać tam, gdzie ich miejsce, pamiętajmy o tym – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Firmy zrzeszone w PZPTS produkują również inne produkty ochronne, jak kombinezony, kurtyny, oraz folię, służącą do ich wytwarzania. W ramach współpracy między poszczególnymi firmami powstało kolejnych ponad 100 tysięcy artykułów pomocowych. Dzisiaj tworzywa sztuczne zyskują na znaczeniu ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególną wagę w przypadku żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo żywności i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do dedykowanych im pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi.
#nieśmiećplastikiem

Masz pytania dotyczące tworzyw sztucznych i żywności? Napisz, zadzwoń!

Robert Szyman Maciej Powroźnik

Dyrektor Generalny PZPTS Rzecznik PZPTS

r.szyman@tworzywa.org.pl rzecznik@tworzywa.org.pl

tel. 603 626 656 tel.728 622 000


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk