• Odbierz prezent
Pomimo spadków polska giełda ma się lepiej od niemieckiej - analiza indeksu WIG20
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na WIG20

Polska giełda wyraźnie traciła w ubiegłym tygodniu. Spadki na największym polskim indeksie giełdowym - WIG20 wyniosły 0,42%. Porównując ten wynik z naszymi zachodnimi sąsiadami, wcale nie jest to duży spadek. Niemiecki indeks DAX zaliczył zjazd na ponad 4%. Oznacza to, że niemiecka giełda przecenił się 10 razy bardziej.

Jak wygląda sytuacja techniczna? Patrząc na szeroki interwał tygodniowy - WIG20 znajduje się w trendzie bocznym. Dopóki jeden z poziomów horyzontalnych nie zostanie wybity, kurs może utrzymywać się w konsolidacji. Nastroje na amerykańskich jak i europejskich parkietach nie są zbyt dobre, dlatego z wybiciem bariery podażowej przy 2375 pkt może być ciężko, niemniej jeśli poziom zostanie pokonany, należy spodziewać się kontynuacji wzrostów i takku nawet na 2600 pkt. Być może rajd św. Mikołaja jeszcze się pojawi?

Wykres 1. Indeks giełdowy WIG20 interwał W1

FXMAG indeksy pomimo spadków polska giełda ma się lepiej od niemieckiej - analiza indeksu wig20 wig20 w20 wig20 w20 gpw dax 1

 

Jeżeli chodzi o interwał D1, sytuacja wygląda bardzo podobnie. Oporem pozostaje poziom 2375, a wsparciem są dopiero okolice 2060. Tak naprawdę kluczowym wsparciem zarówno z perspektywy interwału D1, jak i W1, jest okrągły 2000 pkt. Zejście w te okolice i pojawienie się sygnału popytowego, byłoby naprawdę dobrym miejscem aby połączyć się dos strony kupującej i potrzymać pozycje nieco dłużej.

Wykres 2. Indeks giełdowy WIG20 interwał D1

FXMAG indeksy pomimo spadków polska giełda ma się lepiej od niemieckiej - analiza indeksu wig20 wig20 w20 wig20 w20 gpw dax 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk