• Odbierz prezent
Polyslash wchodzi na rynek gier mobilnych z grą Police Shootout

Polyslash, krakowski producent gier oraz twórca wyróżnionego Paszportem Polityki 2019 tytułu „We. The Revolution”, przejął od Grupy PlayWay prawa do wyprodukowania wersji mobilnej zapowiedzianej w tym roku gry Police Shootout. Jest to kolejny krok krakowskiego dewelopera na drodze do dywersyfikacji źródeł przychodów, bowiem będzie to pierwsza produkcja Spółki ulokowana w segmencie gier mobilnych. Krakowskie studio zamierza wyprodukować oraz wydać grę na platformy mobilne Android oraz iOS na przestrzeni II kwartału 2021 roku.

Police Shootout pozwoli graczom wziąć udział w akcjach policyjnych, które są oparte na prawdziwych wydarzeniach. Jako policjant gracz będzie miał za zadanie pomagać, chronić i zapobiegać przestępczości w terenie. W ramach rozgrywki będzie można ująć przestępców zarówno poprzez negocjacje, jak i bezpośrednią interwencję przy użyciu broni palnej.

- Będzie to fascynująca gra, która da możliwość poczuć się jak prawdziwy amerykański policjant. Dostrzegliśmy spory potencjał tej produkcji, dlatego zdecydowaliśmy się na odkupienie praw do wersji mobilnej tytułu od Grupy PlayWay. Pozwoli to nam wejść w nowy segment rynku gamingowego, a co za tym idzie jeszcze bardziej zdywersyfikować naszą działalność oraz źródła uzyskiwanych przychodów - mówi Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash. – W najbliższym czasie zamierzamy rozpocząć prace deweloperskie. Planujemy wydać grę na platformy mobilne w II kwartale 2021 roku – dodaje.

Zgodnie z umową Polyslash otrzyma 100 procent z 1 miliona zł zysku ze sprzedaży gry na wersje mobilne. Po przekroczeniu tego poziomu 60 procent z każdej kolejnej zarobionej przez tytuł złotówki będzie trafiało do Polyslash, a 40 procent do Grupy PlayWay.

Polyslash jest autorem głośnej oraz nietuzinkowej gry „We. The Revolution”, za którą Dawid Ciślak, reżyser gry oraz Prezes Zarządu Spółki otrzymał nagrodę Paszport Polityki 2019 w kategorii Kultura Cyfrowa. Deweloperzy Polyslash pracują obecnie nad grami „Mech Mechanic Simulator”, „Primitive Builder Simulator” oraz jedną nieogłoszoną dotąd produkcją. Polyslash będzie również wydawcą gry „Alchemist Simulator” autorstwa Art Games Studio, a także będzie odpowiadał za przygotowanie wersji gry na konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One.

Link do profilu gry na platformie Steam:
https://store.steampowered.com/app/1279240/Police_Shootout/

O spółce:

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.

Spółka w I połowie 2019 roku przeprowadziła kampanię crowdfundingową, w ramach której pozyskała ponad 2 mln zł na realizację kolejnych projektów.

Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.

Więcej informacji: http://polyslash.com

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk