• Odbierz prezent
polskie stowarzyszenie bitcoin knf

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin skierowało do Komisji Nadzoru Finansowego list otwarty, w którym wyraża chęć udziału w przygotowaniach do kampanii edukacyjnej na temat kryptowalut. Stowarzyszenie liczy, że ekspercka wiedza jego członków pomoże KNF w pracach nad kampanią.

 

 

Przypomnijmy, że Komisja Nadzoru Finansowego chce w najbliższych miesiącach rozpocząć kampanię edukacyjną na temat ryzyka związanego z nabywaniem kryptowalut. Chęć udziału w tworzeniu kampanii już wcześniej wyraziła Fundacja Trading Jam. Teraz dołącza do niej Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Poniżej prezentujemy pełną treść listu Stowarzyszenia do KNF:

 

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że zamierza rozpocząć kampanię informacyjną dotyczącą Bitcoina i innych walut cyfrowych. Jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wyrażamy gotowość do wzięcia udziału w przygotowaniach merytorycznych wspomnianych działań. Nasi członkowie są ekspertami w rzeczonej dziedzinie, biorą czynny udział w pracach Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe działającego przy Ministerstwie Cyfryzacji, jako prelegenci pojawiali się przez ostatnie trzy lata na licznych konferencjach i spotkaniach dotyczących tematu Bitcoina, technologii Blockchain oraz e-płatności. Reprezentanci KNF mieli kontakt z naszymi przedstawicielami m.in. w czasie spotkań Strumienia, więc są świadomi ich wiedzy i możliwości eksperckich. Informowanie społeczeństwa polskiego na tematy walut cyfrowych zdecydowanie mieści się w zakresie naszej działalności. Z tym większym entuzjazmem pomożemy KNF w planowanej kampanii.

Jesteśmy przekonani, że dzięki działaniu z osobami od lat zajmującymi się tematem walut cyfrowych i tworzącymi ten rynek niemal od początku jego istnienia, organy państwowe będą w stanie wypracować optymalne stanowiska względem tej innowacyjnej technologii i przygotować rzetelną kampanię zaznajamiającą Polaków z jej niuansami, a także niebezpieczeństwami związanymi z istnieniem projektów podszywających się pod “monety” oparte na Blockchainie. Uważamy za słuszne i konieczne stworzenie w porozumieniu z legislatorem szczegółowej definicji walut cyfrowych, dokładnych regulacji podatkowych dotyczących tego nowego rynku oraz przepisów usprawniających współpracę pomiędzy bankami a giełdami czy kantorami zajmującymi się Bitcoinem i jego pochodnymi. Mamy nadzieję, że ten list otwarty rozpocznie nowy etap w relacjach z KNF, zaś nasza wiedza pomoże w zorganizowaniu odpowiedniej kampanii informacyjnej.

 

Z poważaniem,

Filip Pawczyński

Prezes Stowarzyszenia

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk