• Odbierz prezent
polskie stowarzysznienie bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wystosowało listo otwarty do społeczności Bitcoina i walut cyfrowych. Ma on związek z planowaną przez KNF kampanią informacyjną dotyczącą kryptowalut.

 

 

W oświadczeniu, Stowarzyszenie apeluje do sygnatariuszy „Kanonu dobrych praktyk”, by Ci przeprowadzili wśród swoich klientów kampanię informacyjną dotyczącą ryzyka inwestowania w waluty cyfrowe. Ostrzega także zainteresowanych przed pochopnym kupowaniem kryptowalut w celach krótkoterminowej spekulacji. Stowarzyszenie prosi również o zgłaszanie mu wszelkich informacji o podejrzanych projektach związanych z rynkiem walut cyfrowych – w tym piramid finansowych podszywających się pod kryptowaluty. Pełna treść listu zamieszczona jest poniżej:

 

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że ma w planach rozpoczęcie kampanii informacyjnej dotyczącej Bitcoina i innych walut cyfrowych. To ważny etap w historii tego rynku w Polsce. Dla naszej społeczności istotne jest to, byśmy pokazali, że reprezentują nas osoby odpowiedzialne i godne zaufania.

W związku z tym prosimy sygnatariuszy "Kanonu dobrych praktyk" o przeprowadzenie wśród swoich klientów akcji informacyjnej o ryzykach związanych z inwestowaniem w waluty cyfrowe. Rozumiemy, że Bitcoin i inne waluty oparte na Blockchain są tworem technologii, która dopiero zdobywa zaufanie na rynkach finansowych, w mediach oraz wśród ogółu społeczeństwa. To główne powody dużych wahań kursów, które obserwujemy w ostatnim okresie niemal codziennie. Nie możemy wykluczyć, że zbliżamy się do lokalnego szczytu na wykresie i rynki czeka wkrótce większa korekta. Dlatego ostrzegamy przed zbyt pochopnym kupowaniem monet Bitcoina oraz innych pochodzących od niego jednostek płatniczych w celach krótkoterminowej spekulacji.

Kluczem do sukcesu walut cyfrowych jest ich pełna akceptacja przez świat biznesu oraz społeczeństwo. By to osiągnąć, Bitcoin i pochodzące od niego monety muszą cieszyć się bardzo dobrą opinią. Jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin ostrzegaliśmy już przed piramidami finansowymi podszywającymi się pod waluty cyfrowe i udającymi “udoskonalonego Bitcoina”. Prosimy więc o zgłaszanie nam wszelkich informacji o niepokojących Was tego typu projektach i MLM.

W naszym osobnym liście otwartym adresowanym do KNF wyrażamy pełną gotowość i chęć do współpracy w kwestii przygotowania merytorycznego kampanii informacyjnej dotyczącej walut cyfrowych. Jesteśmy przekonani, że tylko dzięki zaangażowaniu naszego środowiska i współpracy z organami państwa można wypracować odpowiednie regulacje prawne, które przysłużą się rozwojowi rynku Blockchaina w naszym kraju. Uważamy, że rozwój walut cyfrowych i całej technologii, na której są oparte, jest ogromną szansą dla Polski, której nie wolno nam  zaprzepaścić.

Z poważaniem,

Filip Pawczyński

Prezes Stowarzyszenia  


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk