• Odbierz prezent
Wiedźmin CD Projekt
Z artykułu dowiesz się:

- O sytuacji na rynku gier video
- o rozwoju polskiej branży gamingowej
- o najciekawszych spółkach gamingowych notowanych na GPW

Branża gamingowa jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki w ostatnich latach. Wzrosty na akcjach spółek wydają się nie mieć końca. Jednak, czy taka sytuacja może trwać wiecznie?

 

Historia dowodzi, że po nawet najbardziej obiecujących sektorach rynku, nie można spodziewać się nieustannych wzrostów. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być chociażby cykle koniunkturalne.

Z drugiej jednak strony, społeczeństwa są coraz zamożniejsze i mogą pozwolić sobie na przeznaczanie środków na rozrywkę. To dobrze wróży grom video. Zapraszam na krótki przegląd polskiego rynku gamingu.

 

Rynek Gier

Aby zrozumieć, dlaczego akcje spółek gamingowych są tak popularne, warto przyjrzeć się bliżej rynkowi gier w szerszym ujęciu, niż jedynie kursy akcji. Według raportu The State of Polish Games Industry '17, który został zaprezentowany na konferencji Digital Dragons 2017, wartość światowego rynku gier w 2016 r. wynosiła 101,1 mld dolarów.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk