• Odbierz prezent
Polskie indeksy nie rozpieszczały inwestorów. W oczekiwaniu na środę

Piątkowa sesja zakończyła się w Stanach wzrostami, a indeks S&P 500 jak i Nasdaq ustanowiły historyczne rekordy notowań. Główną przyczyna takiego stanu rzeczy okazał się lepszy od oczekiwań odczyt dynamiki PKB za drugi kwartał.

Analitycy prognozowali wzrost

na poziomie 1,8% w ujęciu zanalizowanym kdk, natomiast odczyt okazał się lepszy o 0,03%. Do wznowienia rozmów handlowych ma dojść na linii Waszyngton-Pekin. W dniu dzisiejszym Robert Ligthizer i Steven Mnuchin maja udać się do Szanghaju. Mając to z tyłu głowy, jak i oczekując na decyzje FED, inwestorzy nie będą agresywnie pozbywać się akcji nawet w przypadku cofnięcia się rynków.

W poniedziałek polskie indeksy

nie rozpieszczały inwestorów. WIG spadł o 0,78%; WIG 20 o 0,86%, mWIG40 o 0,71%; a sWIG80 o 0,34%. Trudno było szukać choćby jednego walory spośród spółek WIG 20, który zakończył sesję ze wzrostem powyżej 1%. W drugiej linii spółek sytuacja wyglądała lepiej, choć wciąż większość spółek indeksu kończyło sesję na czerwono. O 1,35% wzrosły akcje Banku Millenium. Spółka pochwaliła się wynikami lepszymi od prognoz, tym samym przerwała serię spadku notowań o ponad 5% w ostatnich dniach. Zarobić o 1,64% kolejny dzień dała inwestorom Vistula Retail Group. Akcje Grupy od 20 maja br. dały zarobić inwestorom ponad 18%.

Nadchodzący tydzień będzie ciekawy

z punktu wydarzeń ekonomicznych. Wyniki poda jedna trzecia spółek z S&P500. We wtorek poznamy poziom inflacji w Niemczech w lipcu oraz raport na temat wydatków Amerykanów. W środę Fed ogłosi decyzję, co do wysokości stóp procentowych w USA, a Eurostat dynamikę PKB za 2 kwartał w strefie euro. W czwartek poznamy stan przemysłu amerykańskiego w lipcu na podstawie raportów PMI i ISM. W piątek natomiast pojawi się duży raport o rynku pracy w USA.


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk