• Odbierz prezent
kurs funta kurs euro kurs dolara kurs franka kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex w godzinach popołudniowych? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj oscyluje w przedziale 4,56 a 4,57 zł. Najmniej za jedno euro dzisiaj płacono 4,5589 zł w godzinach rannych, a najwięcej 4,5727 po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,5656 zł, co stanowi symboliczny wzrost o 0,03% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty CHF/PLN

Za jednego franka dzisiaj najmniej płacono 4,3328 zł w okolicach godziny 14, a najwięcej 4,3472 zł po godzinie 16. W tym momencie kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się w okolicach poziomu wczorajszego zamknięcia i wynosi 4,3391 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Kurs dolara względem złotówki USD/PLN

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj po godzinie 12 zaczął osuwać się w dół, zaliczając minimum na poziomie 4,1895 zł około godziny 14, po czym wystrzelił w górę odrabiając straty. Dolar najwięcej dzisiaj kosztował 4,2195 zł po godzinie 16. W tej chwili kurs USD/PLN wynosi 4,2096 zł, co stanowi symboliczny wzrost o 0,04% względem poziomu wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Do godziny 12 kurs funta do złotego (GBP/PLN) zyskiwał, sięgając  poziomu 5,1823 zł, który stanowił dzisiejsze maksimum. Od tej pory jednak zaczął osuwać się w dół. Za jednego funta dzisiaj najmniej płacono 5,1429 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1550 zł, co stanowi spadek o 0,14%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut?

O godzinie 1 w nocy napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik sprzedaży detalicznej BRC w kwietniu wzrósł o 5,7% r/r. Poprzedni odczyt wynosił -3,5%.

O godzinie 8 pojawiły się kolejne dane z Wielkiej Brytanii. Inwestycje biznesowe w I kwartale pozostały na niezmienionym poziomie, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 2,5% k/k. Produkcja budowlana w marcu w Wielkiej Brytanii spadła o 7,1% r/r wobec prognozowanego spadku o 8,2% r/r. Wydajność budowlana w marcu spadła o 5,9% m/m. Prognoza zakładała spadek o 7,1%.

W I kwartale PKB Wielkiej Brytanii skurczył się o 2% k/k, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 2,5% k/k. PKB w ujęciu rocznym uległ zmniejszeniu o 1,6% wobec prognozy spadku o 2,1%. W ujęciu m/m PKB spadł o 5,8% wobec poprzedniego odczytu -0,1%.

Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii w marcu spadła o 4,2% m/m, co jest lepszym wynikiem od prognozowanego spadku o 5,6%. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa w marcu skurczyła się o 8,2% wobec spodziewanego spadku o 9,3%. Produkcja dóbr w fabrykach w marcu spadła o 4,6% m/m wobec prognozy spadku o 6%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 9,7% wobec spodziewanego spadku o 10,4%.

W marcu bilans handlowy Wielkiej Brytanii wypadł słabiej niż oczekiwano i wyniósł -12,51 mld wobec prognozy -10 mld.

O godzinie 11 napłynęły dane ze Strefy Euro. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 11,3% m/m wobec spodziewanego spadku o 12,1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 12,9% wobec prognozy 12,4%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA dotyczące wskaźnika cen dóbr produkcyjnych (PPI). W kwietniu wskaźnik PPI spadł o 1,3% m/m wobec prognozy spadku o 0,5%. Bazowy wskaźnik PPI spadł o 0,3% m/m wobec prognozy, zgodnie z którą miał pozostać na niezmienionym poziomie.

O godzinie 15 miało miejsce przemówienie przewodniczącego FED – Jerome Powella, które mogło mieć wpływ na nastroje na rynku.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk