• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex we wtorek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, funta i franka?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Polska waluta dzisiaj zyskuje względem euro. We wtorek jak do tej pory za jedno euro najwięcej płacono 4,5541 zł, a najmniej 4,5308 zł. Po godzinie 16 kurs euro do złotego EUR/PLN wynosi 4,5369 zł, co stanowi spadek o 0,25%.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec złotówki (CHF/PLN)

Frank również dzisiaj traci względem polskiej waluty. Najwięcej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,3245 zł, a najmniej 4,3003 zł. W tym momencie kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,3056 zł, co stanowi spadek o 0,33%.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

O godzinie 8.30 podano dane o inflacji w Szwajcarii. Wskaźnik CPI w kwietniu spadł o 0,4% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dostarczył dzisiaj sporo adrenaliny. Do południa kurs dolara wzrósł z okolic 4,16 zł do 4,20 zł, po czym osunął się w dół, wracając do poziomu wczorajszego zamknięcia. Obecnie kurs USD/PLN oscyluje w okolicach 4,1717 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Bilans handlowy USA za marzec wyniósł -44,4 mld USD wobec prognozy -44 mld USD. W kwietniu zbiorczy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 26,7 pkt wobec spodziewanych 27,4 pkt. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 26,7 pkt wobec oczekiwanych 27 pkt.

Wskaźnik ISM natomiast okazał się wyższy od prognozy i wyniósł 41,8 pkt wobec spodziewanych 36,8 pkt.

Czytaj także: Wskaźnik ISM i PMI dla usług w USA. Kurs dolara (EUR/USD) dzisiaj szaleje

Zza oceanu otrzymaliśmy dzisiaj kolejny pakiet danych. Tym razem są to informacje dotyczące indeksów ISM i PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych za kwiecień: Wskaźnik ISM dla usług: 41,8 (prognoza: 36,8; poprzedni: 52,5) Indeks ISM dla usług dotyczący zatrudnienia: 30 (poprzedni: 47,0) Wskaźnik P.. Czytaj
Wskaźnik ISM i PMI dla usług w USA. Kurs dolara (EUR/USD) dzisiaj szaleje

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Przez większą część dnia kurs funta zyskuje wobec polskiej waluty. Za jednego funta najmniej płacono 5,1849 zł, a najwięcej 5,2244 zł. W tej chwili kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1997 zł, co stanowi wzrost o 0,16%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 

O godzinie 10.30 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Wielkiej Brytanii. W kwietniu wskaźnik PMI wyniósł 13,8 pkt wobec prognozy 12,9 pkt. Kwietniowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 13,4 pkt wobec spodziewanych 12,2 pkt.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk