• Odbierz prezent
Polski złoty umacnia się względem euro (EUR), dolara (USD) i franka (CHF). Kurs funta (GBP) ciąży złotówce

Polski złoty dzisiaj zyskuje względem euro, dolara i franka. Traci natomiast względem funta brytyjskiego. Ile złotych zapłacimy za główne waluty w piątek po południu?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Przed godziną 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) traci 0,16%. W tym momencie za jedno euro płacimy 4,5467 zł. Euro dzisiaj najwięcej kosztowało 4,5614 zł, a najmniej 4,5463 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

O godzinie 8 napłynęły słabe dane ze Strefy Euro. Wartość eksportu w Niemczech w marcu skurczyła się o 11,8% m/m. Spadek ten był większy niż oczekiwano. Prognoza zakładała spadek o 5% m/m. Wartość importu w Niemczech spadła natomiast o 5,1% wobec prognozowanego spadku o 4%. Bilans handlowy Niemiec wyniósł 12,8 mld wobec prognozy 18,9 mld.

O godzinie 9 podano dane z Hiszpanii. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 12,2% r/r. Poprzedni odczyt wyniósł -1,5%.

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) zniżkuje o 0,07% względem poziomu wczorajszego zamknięcia. Najwięcej za jednego franka dzisiaj płacono 4,3325 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,3168 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj poleciał mocno w dół. Za jednego dolara najwięcej płaciliśmy 4,2129 zł. W tym momencie dolar kosztuje 4,1841 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym kurs USD/PLN obecnie traci 0,48%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA, które okazały się lepsze od szacunków analityków. Przeciętne godzinowe wynagrodzenie w kwietniu wzrosło o 4,7% m/m. Prognoza zakładała wzrost o 0,4%. W ujęciu rocznym średnie zarobki na godzinę wzrosły o 7,9%. Spodziewano się wzrostu o 3,3% r/r. Zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w kwietniu wyniosła -20,5 mln wobec prognozy -22 mln. Kwietniowa stopa bezrobocia w USA okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 14,7% wobec prognozowanych 16%.

Czytaj także: Non Farm Payrolls, czyli największa masakra rynku pracy w historii Stanów Zjednoczonych. Kurs dolara jak zaczarowany (EUR/USD)

Otrzymaliśmy dzisiaj jedne z najważniejszych danych makroekonomicznych za kwiecień. Chodzi oczywiście o oficjalne odczyty z amerykańskiego rynku pracy (Payrolls): Zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych: -20,5 mln (prognoza: - 22 mln, poprzednio: -701 tys.) Stopa bezrobocia: 14,7% (prognoza.. Czytaj
Non Farm Payrolls, czyli największa masakra rynku pracy w historii Stanów Zjednoczonych. Kurs dolara jak zaczarowany (EUR/USD)

 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta natomiast dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Najmniej za jednego funta dzisiaj płacono 5,1919 zł, a najwięcej 5,2245 zł. Obecnie kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2116 zł, co stanowi wzrost o 0,27% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu funta względem złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk