• Odbierz prezent
Polski złoty umacnia się. Ile zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w poniedziałek po południu? Kursy walut na rynku Forex: EUR/PLN, CHF/PLN, USD/PLN, GBP/PLN

W poniedziałek polski złoty (PLN) umacnia się względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), franka (CHF), dolara (USD) i funta (GBP)?

 

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w styczniu wzrósł o 1,2% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,9%. W ujęciu rocznym  wskaźnik ten wyniósł 2,7% wobec prognozy 2,4%.

O godzinie 11 napłynęły dane ze Strefy Euro. Produkcja przemysłowa w grudniu spadła o 1,6% m/m wobec prognozy spadku o 1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,8% wobec spodziewanego spadku o 0,3%. Bilans handlowy za grudzień natomiast okazał się wyższy niż się spodziewano i wyniósł 29,2 mld wobec prognozy 25,3 mld.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W poniedziałek po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,38% względem piątkowego poziomu zamknięcia i wynosi 4,4810 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4990 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4803 zł około godziny 16.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs dolara wobec złotego (USD/PLN)

Dolar amerykański też dzisiaj traci względem polskiej waluty. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,7123 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6954 zł, co stanowi spadek o 0,45% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się na minusie o 0,27% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie za franka płacimy 4,1506 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1631 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1466 zł do południa.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,08% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,1372 zł. Za funta najwięcej płacono 5,1516 zł w godzinach porannych, a najmniej 5,1313 zł do południa.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN  

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary lub franki - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk