• Odbierz prezent
kurs funta kurs dolara kurs euro kurs franka kurs korony czeskiej kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex we wtorek po południu? Jak prezentuje się polski złoty na tle euro, dolara, franka, funta i korony czeskiej? Ile złotych zapłacimy za te waluty?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Przez większą część dnia kurs euro tracił względem polskiego złotego. Euro dzisiaj najwięcej kosztowało 4,5655 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,5439 zł w okolicach godziny 14. Od tego momentu kurs euro do złotego (EUR/PLN) jednak zaczął odrabiać straty i po godzinie 16 lekko zyskuje. W tej chwili kurs EUR/PLN wynosi 4,5619 zł, co stanowi symboliczny wzrost o 0,06% względem poziomu wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec złotówki (CHF/PLN)

Podobnie zachowuje się dzisiaj kurs franka względem polskiej waluty. Za jednego franka dzisiaj najwięcej płacono 4,3411 zł w godzinach rannych, a najmniej 4,3169 zł około godziny 14. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,3378 zł, również zyskując 0,06% względem poziomu wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta względem złotego (GBP/PLN) dzisiaj spada. Najwięcej za jednego funta dzisiaj płacono 5,2064 zł do południa, a najmniej 5,1684 zł przed godziną 16. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1751 zł, co stanowi spadek o 0,55%.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Polski złoty dzisiaj zyskuje również względem dolara. Dolar najwięcej dzisiaj kosztował 4,2297 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1829 zł przed godziną 16. Obecnie kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 4,1996 zł, co stanowi spadek o 0,46%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

Dzisiaj o godzinie 14.30 napłynęły dane z USA dotyczące inflacji. Kwietniowy wskaźnik CPI spadł o 0,8% m/m zgodnie z oczekiwaniami. W ujęciu rocznym wskaźnik CPI wyniósł 0,3% wobec prognozy 0,4% Bazowy wskaźnik CPI w kwietniu spadł o 0,4% m/m wobec oczekiwanego spadku o 0,2%. W ujęciu rocznym bazowy wskaźnik CPI wyniósł 1,4% wobec prognozy 1,7%.

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Po wczorajszym solidnym wzroście, polski złoty dzisiaj traci względem korony czeskiej. Korona czeska dzisiaj najmniej kosztowała 0,1650 zł, a najwięcej 0,1664 zł. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1664 zł. Tym samym korona czeska dzisiaj zyskuje 0,40% względem złotego.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk