• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego kurs korony czeskiej

7 maja po godzinie 16 polski złoty traci względem euro, dolara i franka. Zyskuje natomiast względem funta. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W czwartek po godzinie 16 euro zyskuje względem polskiej waluty. Za jedno euro dzisiaj najmniej płacono 4,5423 zł. W tej chwili kurs euro do złotego (EUR/PLN) kosztuje 4,5584 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs EUR/PLN jak do tej pory wzrósł o 0,17% względem wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka względem złotego (CHF/PLN) w tym momencie też zyskuje. Frank najmniej dzisiaj kosztował 4,3156 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN znajduje się na dzisiejszym maksimum i wynosi 4,3281 zł. Jak do tej pory kurs franka do złotego zyskuje 0,13%.

O godzinie 7.45 napłynęły dane ze Szwajcarii. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 3,3% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Najmocniej względem polskiej waluty rośnie dzisiaj kurs dolara. Najmniej za jednego dolara dzisiaj płacono 4,2018 zł. Podobnie jak w przypadku euro i franka, kurs dolara do złotego (USD/PLN) też znajduje się w tej chwili na dzisiejszym maksimum. Obecnie dolar kosztuje 4,2311 zł, zyskując względem złotego 0,38%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA dotyczące rynku pracy. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych była wyższa od prognozy i wyniosła 3,169 mln wobec spodziewanych 3 mln. Obecny odczyt jednak i tak był lepszy od poprzedniego, który wynosił 3,839 mln. Złożono 22,647 mln wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wobec prognozy 19,905 mln. Wynik ten był gorszy od poprzedniego, który wynosił 17,992 mln złożonych wniosków.

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt natomiast dzisiaj traci względem polskiej waluty 0,20%. Najwięcej dzisiaj za jednego funta płacono 5,2271 zł. W tym momencie kurs funta do złotego GBP/PLN wynosi 5,1928 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 

O godzinie 8 Bank Anglii ogłosił decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,10%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

Czytaj także: Znamy stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Kurs funta GBP/USD odrabia straty

Punktualnie o godzinie 8:00, otrzymaliśmy informacje na temat polityki monetarnej w Wielkiej Brytanii w maju: Decyzja w sprawie stóp procentowych: 0,10% (prognoza: 0,10%; poprzednio: 0,10%) BoE MPC: ilość głosów za obniżeniem stóp procentowych: 0 (poprzednio: 2) BoE MPC: ilość głosów za podwyższe.. Czytaj
Znamy stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Kurs funta GBP/USD odrabia straty

 

Kurs korony czeskiej wobec złotego (CZK/PLN)

Korona czeska dzisiaj lekko traci względem złotego. W tym momencie kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1672 zł, co stanowi spadek o 0,32%. Najmniej jedna korona czeska dzisiaj kosztowała 0,1670 zł, a najwięcej 0,1681 zł.

W dniu dzisiejszym bank centralny Czech poinformował o obniżce stóp procentowych z poziomu 1% do 0,25%.

Wykres  kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk