• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego

Po ostatnich mocnych wzrostach kursu złotego, główne waluty odrabiają dzisiaj straty względem polskiej waluty. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta wieczorową porą na rynku Forex?

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

We wtorek w godzinach wieczornych wśród głównych walut najmocniej względem polskiego złotego zyskuje funt brytyjski. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8691 zł, co stanowi wzrost o 1,05% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najmniej za jednego funta płacono 4,8073 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,8717 zł w godzinach popołudniowych.

 Kurs funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Frank też dzisiaj mocno zyskuje względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1011 zł, co stanowi wzrost o 0,93%. Najmniej frank kosztował 4,0552 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1042 zł po godzinie 18.

 Wykres franka do polskiego złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7614 zł, co stanowi wzrost o 0,59%. Za jednego dolara najmniej płacono 3,7296 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7679 zł w godzinach popołudniowych.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

O godzinie 16 napłynęły dane z USA. Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board w lipcu wypadł nieco słabiej od oczekiwań i wyniósł 92,6 pkt wobec prognozy 94,5 pkt.

Czytaj także: Poznaliśmy najnowszy wskaźnik zaufania Conference Board ze Stanów Zjednoczonych

28 lipca 2020 roku napłynęły kolejne ważne dane dotyczące realnej sytuacji w gospodarstwach domowych Stanów Zjednoczonych za lipiec: Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board: 92,6 (prognoza: 94,5, poprzednio: 98,3) Co to jest wskaźnik Conference Board? Na swojej stronie internetowej Conf.. Czytaj
Poznaliśmy najnowszy wskaźnik zaufania Conference Board ze Stanów Zjednoczonych
 

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 19 euro zyskuje 0,45% względem polskiej waluty. W tym momencie kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4136 zł, Najmniej euro kosztowało 4,3896 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,4145 zł po godzinie 18.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk