• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs dolara kurs funta

1 maja to dzień wolny od pracy, ale rynek walutowy nie śpi. Jak kształtują się kursy walut po południu 1 maja? Ile złotych zapłacimy za euro, funta, franka i dolara?

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Polski złoty dzisiaj zyskuje w stosunku do funta brytyjskiego. Najwięcej za jednego funta dzisiaj płacono 5,2285 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1956 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

O godzinie 10.30 podano dane z Wielkiej Brytanii. Najważniejszy był wskaźnik PMI dla przemysłu w kwietniu, który okazał się niższy od prognozy i wyniósł 32,6 pkt wobec spodziewanych 32,8 pkt.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Dzisiejszy dzień nie sprzyja natomiast złotemu względem europejskiej waluty. Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj rośnie o 2 grosze. Za jedno euro dzisiaj najmniej płaciliśmy 4,5428 zł, a najwięcej 4,5666 zł. Przed godziną 18 kurs EUR/PLN wynosi 4,5619 zł, co stanowi wzrost o 0,37% w stosunku do poziomu wczorajszego zamknięcia. Dzisiaj Polska i kraje Strefy Euro mają wolne od danych ekonomicznych.

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Za jednego franka dzisiaj najmniej płacono 4,2942 zł, a najwięcej 4,3223 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,3202 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj oscyluje w przedziale 4,14-4,16 zł. W tej chwili dolar kosztuje 4,1456 zł. Tym samym kurs USD/PLN obecnie znajduje się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

O godzinie 15.45 napłynęły dane z USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w kwietniu okazał się niższy od prognozy i wyniósł 36,1 pkt wobec oczekiwanych 36,9 pkt. O godzinie 16 poznaliśmy indeks ISM dla przemysłu w kwietniu dotyczący zatrudnienia. Wyniósł 27,5 pkt wobec spodziewanych 37 pkt. Kwietniowy wskaźnik ISM dla przemysłu natomiast okazał się wyższy od prognozy i wyniósł 41,5 pkt wobec szacowanych 36,9 pkt.

 

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk