• Odbierz prezent
Polski złoty traci do euro, dolara i franka, a UWAGA kurs walutowy funta coraz bliżej 5,0!

Dzisiejszy dzień nie będzie obfitował w wiele publikacji makroekonomicznych. Najważniejszym wydarzeniem według większości analityków rynku walutowego będzie konferencja szefa EBC Maria Draghiego o godzinie 14:30. Zdania na temat reakcji kurs euro podczas jego wypowiedzi zdają się być skrajnie podzielone. Czy kurs euro do złotego może również zaregować podczas tej konferencji? Obawiamy się, że raczej nie. Sprawdźmy przed południem sytuację techniczną na głównych kursach walut - dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego.

Kurs dolara USDPLN

Kilka minut przed godziną 10:00 za jednego dolara trzeba zapłacić około 3,77. Jak widzimy na poniższym wykresie dolara do złotego cały czas jesteśmy przy lokalnych szczytach 3,77-3,78, z którymi dolar narazie nie może sobie poradzić. Dodatkowo jest to górna linia korekty 1:1 (mniejszy box na wykresie). Korekta 1:1 jak narazie nie została przełamana i póki nie będziemy mieć wybicia w górę z poziomu 3,78 ciężko mówić o powrocie do wzrostów kursu dolara USDPLN. Jeżeli jednak mielibyśmy przebicie się kursu w górę wówczas kolejnymi waznymi oporami będą wierzchołki widoczne na wykresie kursu dolara.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4

Kurs euro EURPLN

Za jedno euro dzisiaj trzeba zapłacić około 4,29. Ciężko doszukiwać się jakichś sygnałów na wykresie kursu euro. Mamy ewidentną stagnację kursu i według nas dzisiejsza konferencja o 14:30 Mario Draghiego, szefa EBC nie wpłynie w żaden sposób na mocniejsze ruchy na tej parze walutowej. Czekamy na rozwój wydarzeń dotyczących Brexitu, jak również na dalsze rozstrzygnięcie się wojny celnej USA-Europa-Chiny.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4

Kurs funta GBPPLN już po 4,93

Za jednego funta dzisiaj z rana trzeba zapłacić już 4,93 złotego. Widzimy na wykresie GBPPLN na interwale H4 dynamiczne wzrosty, które zbliżają kurs funta do szczytów z października i listopada 2018 roku. Jeżeli kurs funta będzie się dalej umacniał pierwszy opór do pokonania na drodze do 5,00 to będzie 4,96.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4

Kurs franka CHFPLN

Kurs franka wreszcie odbija delikatnie w górę w ostatnich godzinach. Dzisiaj za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,79 i jest to o 2 grosze więcej niż w połowie stycznia tego roku, kiedy to CHFPLN wyznaczał dołek na 3,769. Patrząc z szerszej perspektywy kurs franka CHFPLN cały czas znajduje się w boxie OB overbalance między 3,7215 - 3,86. Zgodnie z metodą overbalance jesteśmy cały czas w trendzie wzrostowym.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk