• Sklep
  • Odbierz prezent
Polski złoty słabnie przed decyzją NBP! Kurs funta rośnie do ponad 4,963. Aktualne kursy walut dolara, euro, funta i franka w środowy poranek

Rozpoczynamy 15 dzień maja, jest godzina 9:22. Sprawdźmy przed południem jak kształtują się główne kursy walut - dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Dzisiejszy dzień na rynku  walutowym będzie obfitował w wiele ważnych publikacji makroekonomicznych, w tym przede wszystkim bardzo ważnej decyzji w Polsce w sprawie zmiany lub utrzymania na tym samym poziomie stóp procentowych.

Rywalizuj o realne nagrody na koncie demo

Dołącz do konkursu

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w środowy poranek znalazł się na poziomie 3,845 złotego. Do szczytu na 3,864 brakuje niecałych już 2 groszy. Wydaje się być dość prawdopodobne dojście w najbliższych godzinach czy też dniach do tego poziomu i jego ewentualne naruszenie. Jak pisaliśmy wczoraj jest wiele sygnałów z wykresu kursu dolara USD/PLN na interwale dziennym, które przemawiają za wzrostami kursu dolara .

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro o poranku znajduje się blisko 4,31 złotego. Po dynamicznym odbiciu się od poziomu 4,275 złotego kurs euro praktycznie bez większej korekty doszedł do aktualnej wyceny. Wczoraj został dodatkowo naruszony poziom 4,3065 złotego, co może wskazywać, że w najbliższych dniach kurs euro będzie starał się dalej umacniać w stosunku do polskiego złotego PLN.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta ku zaskoczeniu wielu po osiągnięciu dołka na poziomie 4,951 złotego odbija w górę do obecnych 4,963 złotego. Na wykresie kursu funta widzimy że GBP/PLN zbliża się do średniej kroczącej. W najbliższych dniach cena funta szterlinga może podskoczyć do około 4,97 złotego jeżeli rzeczywiście mamy się zbliżyć to wspomnianej wcześniej średniej kroczącej kursu funta brytyjskiego.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka mimo mocnego wybicia z formacji trójkąta symetrycznego nada utrzymuje się blisko lokalnych maksimów, jest to obecnie 3,813 złotego.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk