• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego kurs korony czeskiej

W czwartek w centrum uwagi rynków znalazły się decyzje banków centralnych Wielkiej Brytanii oraz Czech w sprawie stóp procentowych. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za funta, dolara, euro, franka i koronę czeską?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W czwartek euro lekko zyskuje względem złotego. Za jedno euro najmniej płacono 4,3851 zł około godziny 8. Po godzinie 20 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4172 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie euro zyskuje 0,38% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

W tym dniu na rynek napłynęły lepsze od oczekiwań dane z krajów Strefy Euro. Zamówienia fabryk w Niemczech w czerwcu wzrosły o 27,9% m/m, co jest znacznie lepszym wynikiem od spodziewanego wzrostu o 10,1%. Produkcja przemysłowa we Włoszech w czerwcu wzrosła o 8,2% m/m wobec oczekiwanego wzrostu o 5,1%.

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Dolar też dzisiaj lekko zyskuje wobec polskiej waluty. Najmniej za dolara płacono 3,6889 zł około godziny 8, a najwięcej 3,7301 zł po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7217 zł, co stanowi wzrost o 0,36%.

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 16,107 mln wobec spodziewanych 16,72 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych też okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 1,186 mln wobec prognozy 1,415 mln.

Czytaj także: Gdyby nie zasiłki dla bezrobotnych, w Stanach Zjednoczonych brakowałoby miejsca pod mostami

Poznaliśmy dzisiaj kolejne dane dotyczące rynku pracy w Stanach Zjednoczonych: Zadeklarowani wstępni bezrobotni: 1,186 mln (prognoza: 1,415 mln, poprzednio: 1,435 mln) 4-tyg. Średnia liczba osób ubiegających się o zasiłek: 1.337,75 tys. (poprzednio: 1.368,75 tys.) Wnioski o zasiłek dla bezrobotny.. Czytaj
Gdyby nie zasiłki dla bezrobotnych, w Stanach Zjednoczonych brakowałoby miejsca pod mostami

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

W czwartek spośród głównych walut funt najmocniej zyskuje względem złotego. Funt najmniej kosztował 4,8586 zł przed godziną 8, a najwięcej 4,9081 po godzinie 12. Po godzinie 20 kurs funta do złotego GBP/PLN wynosi 4,8923 zł, co stanowi wzrost o 0,59%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

O godzinie 8 zapadła decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%.

Do południa poznaliśmy też wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w lipcu. Wyniósł on 58,1 pkt wobec prognozy 57 pkt.

Czytaj także: Jakie perspektywy ma kurs funta (GBP/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii?

Wielkiej Brytanii podała do publicznej wiadomości informacje dotyczące swojej polityki monetarnej: Decyzja w sprawie stóp procentowych: 0,10% (prognoza: 0,10%; poprzednio: 0,10%) BoE MPC: ilość głosów za obniżeniem stóp procentowych: 0 (poprzednio: 0) BoE MPC: ilość głosów za podwyższeniem stóp p.. Czytaj
Jakie perspektywy ma kurs funta (GBP/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii?

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w godzinach wieczornych oscyluje wokół wczorajszego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,0872 zł. Najmniej za franka płacono 4,0671 około godziny 8, a najwięcej 4,1019 zł około południa.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs korony czeskiej względem polskiego złotego (CZK/PLN)

Polski złoty zyskuje dzisiaj natomiast względem korony czeskiej. W godzinach wieczornych korona czeska traci 0,55% względem złotego. Za koronę czeską najwięcej płacono 0,1691 zł około godziny 10, a najmniej 0,1675 zł przed godziną 16. Po godzinie 20 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1679.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

W dzisiejszym dniu Narodowy Bank Czech ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk