Advertisement
  • Odbierz prezent
Polski złoty- przystanek przed kolejnymi emocjami? Kurs dolara, euro, franka i funta osłabiają się względem polskiego złotego

Na rynku walutowym mamy do czynienia z wyjątkowo spokojnym przebiegiem notowań. Polski złoty w ostatnim czasie przyzwyczaił nas do dużych ruchów. Zupełnie inaczej jest dzisiaj, ponieważ w stosunku do większości głównych walut, znajduje się w okolicach wczorajszych poziomów odniesienia. Kurs dolara (USD/PLN), euro (EUR/PLN), franka CHF/PLN i funta (GBP/PLN) umiarkowanie osłabiają się do polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara (USD/PLN) traci na wartości w stosunku do polskiego złotego. Obecnie kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN) wynosi 3,9650 zł, co stanowi zmianę o -0,13%.

USDPLN 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (1 dzień)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Kurs euro (EUR/PLN) także się osłabia względem polskiego złotego. Jednak skala tej zniżki jest zaledwie kosmetyczna. Kurs euro (EUR/PLN) to obecnie 4,4633 zł, czyli spada o -0,03% w stosunku do poziomu poprzedniego odniesienia.

EURPLN 

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (1 dzień)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) nieco mocniej obnniża swoje notowania względem polskiego złotego. Kurs franka (CHF/PLN) zmienia się dziś o -0,20% i wynosi 4,1770 zł.

CHFPLN 

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 dzień)

Kurs funta brytyjskiego+ do polskiego złotego (GBP/PLN)

Kurs funta brytyjskiego (GBP/PLN) także traci na wartości do polskiego złotego. Kurs funta GBP/PLN notuje dzisiaj zmianę o -0,10%, co daje wartość 4,9787 zł.

GBPPLN 

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (1 dzień)

Z polskiej gospodarki napłynęły dzisiaj kiepskie wieści. Wzrost zatrudnienia rok do roku wyniósł w maju -3,2%. Analitycy oczekiwali lepszego wyniku na poziomie -2,6%. Poprzednio było to 2,1%

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

USA - pozwolenia na budowę i rozpoczęte nowe budowy

Kanada - inflacja

USA - zapasy ropy naftowej

Nowa Zelandia - PKB

Australia - rynek pracy

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk