• Odbierz prezent
Polski złoty po weekendzie – sprawdzamy jak zachowuje się kurs dolara USD/PLN, euro EUR/PLN, franka CHF/PLN i funta GBP/PLN?

Nowy tydzień na rynku Forex zaczyna się dla polskiego złotego bardzo spokojnie, pomimo zawirowań na giełdach w Azji. Kurs dolara (USD/PLN), euro (EUR/PLN), franka (CHF/PLN) i funta (GBP/PLN) osłabiają się do polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara (USD/PLN) traci dzisiaj na wartości w stosunku do polskiego złotego. Obecnie kurs dolara amerykańskiego (USD/PLN) wynosi 3,9675 zł, co stanowi zmianę o -0,28%. Kluczowym poziomem jest nieustannie strefa z okolic 3,90.

USDPLN 

Wykres 1: kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego (USD/PLN) (1 dzień)

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Kurs euro (EUR/PLN) minimalnie osuwa się względem polskiego złotego. Kurs euro (EUR/PLN) to obecnie 4,4655 zł, czyli zniżkuje o -0,05% w stosunku do poziomu poprzedniego odniesienia.

EURPLN

Wykres 2: kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) (1 dzień)

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) traci względem polskiego złotego. Jednak i w tym przypadku skala tego ruchu nie jest duża. Kurs franka (CHF/PLN) zmienia się dziś o -0,19% i wynosi 4,1901 zł. Od góry wciąż kluczowy jest opór z poziomu 4,20. Dopóki nie zostanie przebity, wciąż realna jest zniżka na parze CHF/PLN nawet w kierunku rejonu 3,90 zł.

CHFPLN 

Wykres 3: kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) (1 dzień)

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN)

Największy ruch polskiego złotego do głównych walut, obserwujemy względem funta brytyjskiego. Kurs funta brytyjskiego (GBP/PLN) osłabia się do polskiego złotego o -0,39%. Obecnie za jednego funta musimy zapłacić 4,8918 zł. Solidniejszego poziomu wsparć można szukać w okolicach 4,60 zł.

GBPPLN 

Wykres 4: kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBP/PLN) (1 dzień)

Warto również zapoznać się ze wskaźnikami makroekonomicznymi opublikowanymi w ostatnim czasie z różnych gospodarek świata, które mają wpływ na rynek walutowy:

Niemcy - nastroje biznesowe Ifo

USA - zapasy ropy naftowej

Nowa Zelandia - bilans handlowy

USA - PKB, rynek pracy, bilans handlowy, zamówienia środków trwałych

Japonia - sprzedaż detaliczna

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk