• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) zyskuje. Kursy dolara, funta, euro i franka przed weekendem

W piątek najważniejszym wydarzeniem była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych w Polsce. Złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta przed weekendem?

 

W piątek najważniejszym wydarzeniem dla złotego była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych w Polsce, która została ogłoszona po godzinie 15. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W piątek polski złoty umacnia się względem wszystkich głównych walut, a najmocniej wobec dolara amerykańskiego. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,8398 zł w godzinach porannych, a najmniej 3,7864 zł przed godziną 18. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7914 zł. Tym samym dolar traci 0,96% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt brytyjski też dzisiaj traci względem polskiego złotego. Najwięcej za funta płacono 5,0401 zł po godzinie 8, a najmniej 4,9843 zł przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9867 zł, co stanowi spadek o 0,89%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,47% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie euro kosztuje 4,5049 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5422 zł po godzinie 8, a najmniej 4,5014 zł przed godziną 18.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,35% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Najwięcej frank kosztował 4,2528 zł w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs CHF/PLN znajduje się w okolicach dzisiejszego minimum i wynosi 4,2156 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk