• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) znów tonie! Kursy funta (GBP) i dolara (USD) wystrzeliły w górę. Kursy walut na rynku Forex 4 lutego po południu

W czwartek polski złoty mocno traci względem pozostałych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską w godzinach popołudniowych?

 

W czwartek na rynek napłynęły liczne dane makroekonomiczne. O godzinie 10.30 podano dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w styczniu wypadł słabiej niż się spodziewano i wyniósł 49,2 pkt wobec prognozy 52,9 pkt.

O godzinie 11 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 0,8% w ujęciu rocznym wobec spodziewanego spadku o 0,7%.

O tej samej godzinie podano dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Unii Europejskiej za grudzień. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 2% (prognoza: 1,6%), a w ujęciu rocznym 0,6% (prognoza: 0,3%).

O godzinie 13 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 14.30 tradycyjnie poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły one lepiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,592 mln wobec prognozy 4,7 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 779 tys. wobec spodziewanych 830 tys.

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Polski złoty dzisiaj traci względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem funta brytyjskiego. Funt najmniej kosztował 5,0771 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 5,1379 zł w godzinach popołudniowych. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1342 zł. Tym samym funt zyskuje 0,95% względem złotego.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara amerykańskiego również mocno pnie się w górę. Za jednego dolara najmniej płacono 3,7247 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7616 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 3,7586 zł, co stanowi wzrost o 0,85%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Pozostałe waluty również umacniają się względem polskiego złotego, chociaż nie w tak dużym stopniu. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,38% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5021 zł. Najmniej za jedno euro płacono 4,4840 zł we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 4,5044 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1608 zł, co stanowi wzrost o 0,37%. Frank najmniej kosztował 4,1439 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1637 zł około godziny 17.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Kurs korony czeskiej drobnymi kroczkami, ale systematycznie pnie się w górę. Po godzinie 17 za jedną koronę czeską płacimy 0,1738 zł, co stanowi wzrost o 0,33% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk