• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) wciąż w cieniu. Kurs korony czeskiej mocno w górę! Kursy funta, franka i euro też zyskują względem złotówki

We wtorek polski złoty traci względem wszystkich głównych walut: euro, dolara, franka i funta. Najmocniej jednak względem polskiej waluty zyskuje dzisiaj korona czeska. Ile złotych zapłacimy za poszczególne waluty na rynku Forex wieczorową porą?

 

O godzinie 8 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Wielkiej Brytanii dotyczące rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w grudniu wyniosła 7 tys. wobec prognozy 35 tys. Stopa bezrobocia za listopad też okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 5% wobec prognozy 5,1%. Średnie wynagrodzenia z wyłączeniem premii za listopad wzrosły o 3,6% wobec prognozy wzrostu o 2,9%.

W godzinach popołudniowych podano dane z USA. Najważniejszy z nich był styczniowy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board, który wypadł nieco lepiej od oczekiwań. Wyniósł 89,3 pkt wobec prognozy 89 pkt.

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

We wtorek kurs funta brytyjskiego pnie się w górę względem złotówki. Za funta najmniej płacono 5,1049 zł w godzinach porannych, a najwięcej 5,1418 zł około godziny 18. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1367 zł, co stanowi wzrost o 0,47% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro też dzisiaj umacnia się względem polskiej waluty. Za jedno euro najmniej płacono 4,5393 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5541 zł przed godziną 10. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,18% względem poprzedniego poziomu zamknięcia i wynosi 4,5484 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,15% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,2167 zł. W dzisiejszym dniu za franka najwięcej płacono 4,2241 zł, a najmniej 4,2085 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 3,7405 zł. Dolar najwięcej kosztował 3,7558 w godzinach porannych, a najmniej 3,7346 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Największym wygranym jest dzisiaj korona czeska, która zyskuje 0,55% względem złotego. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1734 zł w godzinach porannych, a najwięcej 0,1747 zł około godziny 18. W tym momencie kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1745 zł.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk