• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) w ograniczonym zakresie wahań - poranne notowania walut na rynku FX
Z artykułu dowiesz się:

- jak notowane są najważniejsze waluty

- ile wynosi rentowność polskiego długu 

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie zwyżki eurodolara oraz brak istotniejszych ruchów na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4712 PLN za euro, 3,7631 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1355 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9951 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,173% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach nie przyniosły istotniejszych zmian, pomimo ciekawych wydarzeń. Najciekawszym wydaje się fakt, iż podczas gdy inwestorzy czekali na nowe informacje ws. negocjowanego pakietu wsparcia ze strony rządu USA, Mnuchin zasugerował zakończenie części programów pożyczkowych z FED. Trudno jednak uznać iż realnie wpłynęło to na wycenę dolara (eurodolar ciągle blisko 1,19 USD). Złoty nie notuje większych zmian – pozostajemy w ramach konsolidacji 4,45-4,51 EUR/PLN. Wczorajsze dane z rynku pracy (zatrudnienie -1% r/r, wynagrodzenia 4,7% r/r) wypadły blisko oczekiwań. Brak jest istotniejszych reakcji na krajowych aktywach związanych z trwającymi negocjacjami z UE. Notki zagranicznych banków inwestycyjnych wskazują raczej na scenariusz osiągnięcia kompromisu.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. dynamiki produkcji przemysłowej za październik. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 0,5% r/r. W godzinach porannych będziemy również świadkami wystąpienia Lagarde (EBC).

Z rynkowego punktu widzenia kontynuujemy ruchy konsolidacje na PLN. Poziom 4,45 PLN za euro funkcjonuje obecnie jako zakres wsparcia.

 

Nota prawna


Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk