• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) umacnia się względem głównych walut. Kursy dolara (USD), euro (EUR), franka (CHF), funta (GBP) poleciały w dół

We wtorek polski złoty (PLN) umacnia się. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską 5 stycznia po południu?

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

We wtorek w godzinach popołudniowych polski złoty najmocniej zyskuje względem dolara. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,7224 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6917 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 0,75% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też dzisiaj traci względem polskiego złotego. Najwięcej za franka płacono 4,2259 zł do południa. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1977 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Jest to spadek o 0,55% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5324 zł, co stanowi spadek o 0,53% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5621 zł do południa, a najmniej 4,5313 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt brytyjski również dzisiaj traci względem polskiej waluty. Funt najwięcej kosztował 5,0528 zł do południa, a najmniej 5,0185 zł przed godziną 17. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,0197 zł, co stanowi spadek o 0,59% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Po godzinie 17 kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,34% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie korona czeska kosztuje 0,1733 zł. Za koronę czeską najwięcej płacono 0,1744 zł do południa, a najmniej 0,1729 zł przed godziną 17.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk