• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) umacnia się przed weekendem. Kursy euro, dolara, franka i funta w dół

O godzinie 8 napłynęły słabsze od oczekiwań dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. W styczniu sprzedaż detaliczna spadła o 8,2% m/m wobec prognozy spadku o 2,5%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 5,9% wobec spodziewanego spadku o 1,3%.

O godzinie 9.30 podano dane dotyczące wskaźników PMI we Francji i Niemczech w lutym. Wskaźniki PMI dla przemysłu wypadły lepiej od oczekiwań. Słabiej od prognozy wypadły natomiast wskaźniki PMI dla usług.

O godzinie 10 podano wskaźniki PMI dla całej Strefy Euro. PMI dla przemysłu w lutym wypadł lepiej niż się spodziewano i wyniósł 57,7 pkt wobec prognozy  54,3 pkt. Wskaźnik PMI dla usług wypadł słabiej od oczekiwań i wyniósł 44,7 pkt wobec prognozy 45,9 pkt.

W tym samym czasie poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w styczniu spadła o 6% r/r wobec prognozy spadku o 5%.

O godzinie 10.30 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźniki PMI dla przemysłu i usług wypadły lepiej niż się spodziewano.

Około godziny 16 podano dane z USA. W lutym wskaźnik PMI dla przemysłu wypadł zgodnie z oczekiwaniami, a dla usług lepiej niż się spodziewano. Lepiej od oczekiwań wypadły też dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W piątek dolar amerykański osłabia się względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6983 PLN, co stanowi spadek o 0,41% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za dolara najwięcej płacono 3,7162 PLN nad ranem, a najmniej 3,6909 PLN przed godziną 18.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,19% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie euro kosztuje 4,4812 PLN. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4937 PLN we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 4,4793 PLN po godzinie 14.

 Wykres kurs euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,14% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,1822 PLN. Największa zmienność na kursie GBP/PLN panowała w godzinach porannych, kiedy funt najwięcej kosztował 5,1897 PLN, a najmniej 5,1691 PLN.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Najmocniej względem polskiej waluty traci dzisiaj frank szwajcarski. Za franka najwięcej płacono 4,1457 PLN w godzinach nocnych, a najmniej 4,1228 PLN około godziny 19. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1250 PLN, co stanowi spadek o 0,45%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje franki, dolary lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk