• Odbierz prezent
Niespokojny kurs dolara. Złoty (PLN) traci względem głównych walut. Kursy franka i funta zyskują

W czwartek najważniejsze były dane dotyczące PKB Szwajcarii oraz dane z rynku pracy i rynku nieruchomości w USA. Jak kształtują się kursy walut po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

W czwartek na rynek napłynęły liczne dane. O godzinie 7.45 podano dane ze Szwajcarii. PKB w II kwartale uległ obniżeniu o 8,2% k/k, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 8,6%.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły gorzej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 14,535 mln wobec spodziewanych 14,45 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 1,006 mln wobec prognozy 1 mln. Na nastroje na rynkach mogło wpłynąć również przemówienie prezesa FED – Jerome Powella po godzinie 15. O godzinie 16 podano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks podpisanych umów kupna domów w lipcu wzrósł o 5,9% m/m, co było lepszym wynikiem od spodziewanego wzrostu o 3%.

Czytaj także: Sprawdzamy kurs eurodolara (EUR/USD) po informacjach z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

27 sierpnia 2020 roku otrzymaliśmy kolejne dane przedstawiające obraz rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych: Indeks podpisanych umów kupna domów (m/m) za sierpień: 5,9% (prognoza: 3,0%; poprzednio: 15,8%) Indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym za sierpień: 122,1 (poprzednio: 11.. Czytaj
Sprawdzamy kurs eurodolara (EUR/USD) po informacjach z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W czwartek w godzinach popołudniowych najciekawszą walutą jest dolar. Przed godziną 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) spadł do poziomu 3,6990 zł, po czym wystrzelił do góry. Po godzinie 16 za dolara najwięcej płacono 3,7514 zł. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7449 zł, co stanowi wzrost o 0,43% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) również zyskuje względem złotego. Najmniej za franka płacono 4,0893 zł około godziny 15. Po godzinie 17 kurs CHF/PLN wynosi 4,1161, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym frank zyskuje 0,24% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

W godzinach popołudniowych funt lekko zyskuje względem polskiej waluty. Za funta najmniej płacono 4,9106 przed godziną 16. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9372 zł, co stanowi wzrost o 0,22%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,4129 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4215 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,3957 zł po godzinie 14.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk