• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs franka kurs funta kurs złotego

W godzinach popołudniowych złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut, z wyjątkiem funta. Kursowi złotego sprzyjają lepsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj traci względem polskiego złotego. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4867 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4559 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym europejska waluta traci 0,50% względem polskiego złotego.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 

O godzinie 8 podano dane z niemieckiej gospodarki. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w czerwcu wyniósł 0% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,2%. W ujęciu rocznym wskaźnik PPI spadł o 1,8% wobec prognozowanego spadku o 1,6%.

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 0,5% r/r, co jest znacznie lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 6,9%. Wskaźnik PPI w czerwcu spadł o 0,8% r/r. Prognoza zakładała spadek o 1%.

Czytaj także: Polska i Niemcy– sprawdzamy najnowsze dane gospodarcze

W poniedziałek 20 lipca 2020 roku poznaliśmy istotne dane z Polski i Niemiec za czerwiec: Produkcja przemysłowa w Polsce (r/r): 0,5% (prognoza: -6,9% poprzednio: -17,0%) Wskaźnik PPI w Polsce (r/r): -0,8% (prognoza: -1,0%; poprzednio: -1,5%) Wskaźnik PPI w Niemczech (m/m): 0,0% (prognoza: 0,2%; p.. Czytaj
Polska i Niemcy– sprawdzamy najnowsze dane gospodarcze

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) też dzisiaj spada. Za franka najwięcej płacono 4,1816 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1463 zł do południa. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,1523 zł, co stanowi spadek o 0,51%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar też jest dzisiaj notowany na minusie względem polskiego złotego. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,9261 zł we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 3,8899 zł około godziny 14. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9007 zł, co stanowi spadek o 0,37% względem piątkowego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

 

Kurs funta względem złotówki (GBP/PLN)

Przez większą część dnia funt tracił względem polskiej waluty, jednak w godzinach popołudniowych jest notowany na symbolicznym plusie o 0,12%. Najmniej za jednego funta płacono 4,8985 zł około godziny 8, a najwięcej 4,9375 zł przed godziną 16. W tym momencie kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9282 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk