• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) odzyskuje formę! Kursy euro (EUR/PLN), dolara (USD/PLN), franka (CHF/PLN) i funta (GBP/PLN) w dół

Piątkowa sesja na rynku walutowym Forex sprzyja polskiej walucie. Euro, dolar, frank, funt i korona czeska tracą względem złotego. Ile złotych zapłacimy za te waluty przed weekendem?

 

Około godziny 10 poznaliśmy dane z Niemiec. Stopa bezrobocia w styczniu okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 6% wobec prognozy 6,1%. PKB Niemiec w IV kwartale spadł o 2,9% w ujęciu rocznym, co stanowi lepszy wynik od prognozy zakładającej spadek na poziomie 3,4%.

W tym samym czasie podano także dane z polskiej gospodarki. PKB w ujęciu rocznym spadł o 2,8%, co było zgodne z prognozą.

O godzinie 16 napłynęły dane z USA. Wskaźnik nastrojów konsumentów Michigan w styczniu okazał się nieco niższy niż się spodziewano i wyniósł 79 pkt wobec prognozy 79,2 pkt. Indeks podpisanych umów kupna domów w grudniu spadł o 0,3% m/m wobec prognozy spadku o 0,1%.

 

Kurs franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

Po wcześniejszych mocnych wzrostach kursu szwajcarskiej waluty, dzisiaj traci ona względem polskiego złotego. Za jednego franka najwięcej płacono 4,2220 zł około godziny 9, a najmniej 4,1887 zł około godziny 15. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1916, co stanowi spadek o 0,59% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski też dzisiaj traci względem złotówki. Za funta najwięcej płacono 5,1464 zł w godzinach porannych, a najmniej 5,1099 zł po godzinie 12. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1138 zł, co stanowi spadek o 0,57%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) również powędrował dzisiaj w dół. Dolar najwięcej kosztował 3,7558 po godzinie 9, a najmniej 3,7188 zł około godziny 15. Po godzinie 16 za jednego dolara płacimy 3,7256 zł. Stanowi to spadek o 0,55% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na minusie o 0,32% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5266 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5441 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,5202 zł po godzinie 15.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Najmniej odporna na spadki względem złotego jest dzisiaj korona czeska. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,13% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie korona czeska kosztuje 0,1740 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk