• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs dolara kurs franka kurs złotego kurs korony czeskiej

Po wczorajszych spadkach polski złoty dzisiaj odrabia straty wobec głównych walut. Zyskuje też względem korony czeskiej. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską w piątek po południu?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj traci względem polskiej waluty. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4772 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4406 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4436 zł. W tym  momencie kurs EUR/PLN znajduje się na minusie o 0,64% względem wczorajszego poziomu zamknięcia na rynku Forex.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Amerykańska waluta też dzisiaj traci względem złotego. Dolar najwięcej kosztował 3,9685 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,9215 zł do południa. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9327 zł, co stanowi spadek o 0,71%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt poszedł w ślady pozostałych głównych walut i jego kurs też dzisiaj spada względem złotego. Jeszcze w godzinach nocnych funt kosztował 4,99 zł, przed godziną 16 kurs osiągnął swe dzisiejsze minimum na poziomie 4,9435 zł. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9453 zł. W tym momencie funt traci 0,87% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Spośród głównych walut frank dzisiaj najmocniej traci względem złotego. Frank najwięcej kosztował 4,2010 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1437 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1480 zł, co stanowi spadek o 1,08%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Złoty zyskuje dzisiaj też względem korony czeskiej. Korona czeska najwięcej kosztowała 0,1674 zł w godzinach porannych, a najmniej 0,1662 zł po godzinie 14. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1665 zł. Tym samym korona czeska traci 0,56% względem złotego.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk