• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego kurs korony czeskiej

W poniedziałek złoty umacnia się względem głównych walut, a także wobec korony czeskiej. Kursowi złotego sprzyjają lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej w Polsce.

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj traci względem polskiego złotego. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4708 zł. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4455 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. W tym momencie kurs EUR/PLN traci 0,45% względem piątkowego poziomu odniesienia na rynku walutowym Forex.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka też dzisiaj spada. Frank najwięcej kosztował 4,2012 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1695 zł, co stanowi najniższy dzisiaj poziom. W tym momencie kurs CHF/PLN traci 0,55%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Najmniej względem polskiej waluty traci w tej chwili funt brytyjski. Najwięcej za jednego funta płacono 4,9424 zł do południa, a najmniej 4,9086 zł po godzinie 12. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9160 zł, co stanowi spadek o 0,34%.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara do złotówki (USD/PLN)

Największym przegranym względem polskiego złotego jest dzisiaj dolar. Najwięcej za dolara płacono 4 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9536 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym kurs USD/PLN spada o 0,97%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Złoty dzisiaj zyskuje też względem korony czeskiej. Korona czeska najwięcej kosztowała 0,1678 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1667 zł, co stanowi spadek o 0,47%.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut w poniedziałek?

Kursowi złotego dzisiaj sprzyjają lepsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki. O godzinie 10 poinformowano, że sprzedaż detaliczna w maju spadła o 8,6% r/r, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 12,9%.

Czytaj także: Polski złoty zaskakuje po danych o sprzedaży detalicznej. Kurs dolara, euro, franka i funta w dół pomimo nerwowości na rynku

O godzinie 10:00, otrzymaliśmy najświeższe dane płynące z polskiej gospodarki za maj: Sprzedaż detaliczna (r/r): -8,6% (prognoza: -12,9%; poprzednio: -22,6%) Na rynkach kapitałowych ponownie pojawia się nerwowość, dlatego zachowanie polskiego złotego jest zaskakujące. Kurs dolara (USD/PLN), euro (.. Czytaj
Polski złoty zaskakuje po danych o sprzedaży detalicznej. Kurs dolara, euro, franka i funta w dół pomimo nerwowości na rynku

O godzinie 16 napłynęły dane z USA. Sprzedaż istniejących nieruchomości w maju wyniosła 3,91 mln, co jest słabszym wynikiem od prognozy 4,12 mln. Sprzedaż istniejących domów w maju spadła o 9,7% m/m wobec spodziewanego spadku o 3%. Wskaźnik zaufania konsumentów w czerwcu natomiast wypadł nieco lepiej niż oczekiwano i wyniósł -14,7 pkt wobec prognozy -15 pkt.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk