• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) odrabia straty. Euro (EUR), dolar (USD), frank (CHF) i funt (GBP) tracą względem złotego

We wtorek w godzinach popołudniowych polski złoty zyskuje względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku Forex?

 

W dzisiejszym dniu na rynek napłynęły lepsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki. Wskaźnik PMI dla przemysłu w listopadzie wyniósł 50,80 pkt wobec prognozy 50 pkt. Podano też dane dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w listopadzie pozostał bez zmian w ujęciu miesięcznym wobec spodziewanego wzrostu o 0,1%. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 3% zgodnie z szacunkami.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj traci względem polskiego złotego. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4838 zł około godziny 14. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4566 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym kurs EUR/PLN jest notowany na minusie o 0,50% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Jeszcze mocniej traci dzisiaj frank szwajcarski. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,65% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Najwięcej za franka płacono 4,1370 zł około godziny 14. Po godzinie 16 kurs franka do złotego jest notowany na swym dzisiejszym minimum i wynosi 4,1070 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt brytyjski też dzisiaj mocno traci. Najwięcej za funta płacono 5,0190 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) również znajduje się na swym dzisiejszym minimum i wynosi 4,9547 zł, co stanowi spadek o 0,98% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Najmocniej względem polskiego złotego traci dzisiaj dolar amerykański. Dolar najwięcej kosztował 3,7554 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7092 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 1,20% wobec polskiej waluty.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk