• Odbierz prezent
Polski złoty (PLN) oddaje zysk. Kursy euro, dolara, franka i funta 9 czerwca

W środę przez większą część dnia polski złoty umacniał się względem głównych walut, jednak w godzinach popołudniowych sytuacja uległa zmianie. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku walutowym Forex?

 

W środę o godzinie 16.35 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%.

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W środę funt brytyjski przez większą część dnia tracił względem polskiego złotego. Funt najwięcej kosztował 5,1951 zł w godzinach porannych, a najmniej 5,1584 zł po godzinie 16. Od ogłoszenia decyzji w sprawie stóp procentowych, kurs funta do złotego (GBP/PLN) zaczął piąć się w górę, odrabiając część strat. Po godzinie 17 kurs GBP/PLN jest notowany na minusie o 0,22% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,1766 zł.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

W godzinach nocnych za dolara płacono 3,6650 zł. Dolar przez większą część dnia tracił względem polskiej waluty. Przed godziną 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) osiągnął swe dzisiejsze minimum na poziomie 3,6497 zł, po czym zaczął odrabiać straty. Po godzinie 17 kurs USD/PLN znajduje się już w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 3,6647 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach porannych euro kosztowało 4,4630 zł. Do południa kurs euro do złotego (EUR/PLN) osunął się do poziomu 4,4506 zł, po czym zaczął piąć się w górę. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN jest notowany na lekkim plusie względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,4658 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. W godzinach nocnych kurs franka do złotego (CHF/PLN) oscylował w okolicach poziomu 4,0880 zł, po czym zaczął się osuwać. Za franka najmniej płacono 4,0744 zł do południa. Od tego momentu kurs franka zaczął piąć się w górę. Po godzinie 17 znajduje się w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 4,0906 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk