• Odbierz prezent
kurs funta kurs franka kurs dolara kurs euro kurs złotego

W poniedziałek po południu polski złoty umacnia się względem głównych walut. Ile złotych kosztują euro (EUR), frank (CHF), funt (GBP) i dolar (USD)?

 

Kurs funta szterlinga do polskiego złotego (GBP/PLN)

W poniedziałek po południu polski złoty najmocniej zyskuje względem funta. Funt szterling najwięcej kosztował 4,9198 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8599 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym brytyjska waluta traci 1,02% względem polskiego złotego.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Frank też dzisiaj traci względem złotego. Za jednego franka najwięcej płacono 4,2026 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1709 zł przed godziną 17. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1747 zł, co stanowi spadek o 0,56%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W godzinach popołudniowych dolar jest notowany na lekkim minusie względem polskiej waluty. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,9837 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,9560 przed godziną 16. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,966 zł. Tym samym dolar traci 0,31% względem złotówki.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro wobec złotówki (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych euro również lekko traci względem złotego. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4710 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4560 zł przed godziną 17. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4588 zł, co stanowi spadek o 0,19%.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut w poniedziałek?

Istotnym wydarzeniem w weekend była I tura wyborów prezydenckich w Polsce, jednak nie widać wyraźnego wpływu wyników na rynek walutowy. Nie stanowiły one zaskoczenia dla rynku.

O godzinie 9 napłynęły dane z Hiszpanii. Wskaźnik CPI wyniósł -0,3% r/r wobec poprzedniego odczytu -0,9%. W ujęciu miesięcznym wyniósł 0,5% wobec poprzedniego odczytu 0%.

O godzinie 11.30 miało miejsce przemówienie prezesa Banku Anglii – Baileya, które również mogło mieć wpływ na nastroje na rynkach.

O godzinie 14 poznaliśmy dane z Niemiec. Czerwcowy wskaźnik CPI wyniósł 0,9% r/r wobec prognozy 0,6%. W ujęciu miesięcznym wyniósł 0,6% wobec spodziewanych 0,3%.

O godzinie 16 napłynęły dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks podpisanych umów kupna domów w maju wzrósł o 44,3% m/m wobec prognozy 18,9%. Indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym wyniósł 99,6 pkt wobec poprzedniego odczytu 69 pkt.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk